Prípojka na Therme park ukončila Tamajkovú volebnú kampaň.

V utorok vyvrcholila predvolebná kampaň Miloša Tamajku, ktorá svojim odkazom kopírovala jeho štvorročné pôsobenie na poste primátora Piešťan. Tak, ako začal pred štyrmi rokmi vyzbrojený svojským výkladom zákonov, ktoré zužitkoval či už pri zbavovaní sa nepohodlných zamestnancov na úrade, kontroverzných personálnych zmenách v TAVOS-e a v Bytovom podniku, alebo takmer výlučným prideľovaním zákaziek neverejnou formou sa jeho jazda na čele samosprávy končí flagrantným prestúpením zákonných postupov pri výstavbe inžinierskych sietí Therme parku. Práve tento projekt si Tamajka vybral ako vlajkovú loď do boja o primátorský post dúfajúc, že si u verejnosti vylepší nepriaznivé skóre.

Novinami, letákmi, bilbordami a najnovšie aj SMS-kami oznámil obyvateľom, že Therme park sa začína stavať. Aby sa vôbec 4 dni pred samotnými komunálnymi voľbami mohol postaviť pred verejnosť a narýchlo ohlásiť začiatok týchto stavebných prác, musel najprv vymyslieť, čo vlastne ohlási, nakoľko žiadne povolenie, či už v rámci vodoprávneho konania na využívanie geotermálnej vody, územného rozhodnutia alebo stavebného povolenia neexistuje. Jediné, čo by ako tak mohlo pripomínať stavebný ruch bolo vykopať čo najväčším bágrom ryhu a pripraviť tak priestor na prípojky vody a elektrickej energie. Žiaľ, aj táto prípravná fáza, ktorá má ešte veľmi ďaleko od samotnej realizácie Therme parku musí byť stavebným úradom schválená.

Čo čert nechcel, žiadosť o výrub stromov, ktoré musia byť z dôvodu trasovania prípojky odstránené, mala také nedostatky, že ju musia prepracovať a opäť predložiť. Inými slovami, Tamajkom nazývaná výstavba Therme parku, resp. inžinierskych sietí začala bez jediného povolenia (včetne toho najdôležitejšieho – na využívanie termálnej vody). Nič to, že ako štatutár Mesta Piešťany by mal ísť príkladom v dodržiavaní zákonnosti, ktoré prostredníctvom všakovakých rozhodnutí denne vlastnoručne  parafuje. Tu mu zjavne stačí len zafajknutá položka v jeho predvolebnom letáku bez udania akéhokoľvek náznaku zásluhovosti.

Aj pre tieto skutočnosti si na skutočné predstavenie Therme parku so všetkými právoplatným povoleniami budú musieť  obyvatelia Piešťan ešte nejakú tú dobu počkať rovnako ako na samotnú výstavbu.

Dovtedy sa z voľne vyvierajúcej termálnej vody v areály budúceho Therme parku môžu tešiť len bezdomovci, ktorý si v sakovacej jame zriadili „yakuzu“.

…a niečo na odľahčenie:

MT