Polícia aj za pomoci vrtuľníka pátra v okolí Piešťan po nezvestnom Čechovi.

Kriminálna polícia v Trnave žiada občanov o pomoc pri pátraní  po nezvestnom mužovi z Česka. 69 ročný Ján Kamrád stanoval spolu s blízkymi v obci Banka na ľavom brehu rieky Váh, oproti Lodenici. V utorok (1.8.) o deviatej hodine z miesta stanovania odišiel a uviedol, že ide domov do Ostravy, pričom sa pešo vybral popri rieke smerom ku Krajinskému mostu. Svojim blízkym sa odvtedy neozval.

Polícia okamžite po prijatí oznámenia o nezvestnom Jánovi, začala rozsiahlu pátraciu akciu, ktorej sa zúčastnili príslušníci policajného a hasičského zboru s potápačmi z Gabčíkova.  Do pátrania bol nasadený aj vrtuľník MV SR. Akcia prebiehala od 9:00 do 11:30 a poobede od 14:00 do 16:00. Dva člny policajného zboru prehľadávali Sĺňavu a hasiči koryto Váhu v blízkosti mostov, kde bol nahlásený posledný vizuálny kontakt s hľadanou osobou.

Nezvestného Čecha  sa zatiaľ nepodarilo nájsť a pátracia akcia v okolí Váhu bola ukončená o 16:00.

Polícia sa obracia na občanov s výzvou na pomoc pri hľadaní tejto osoby. V prípade, že ste Jána Kamráda videli,  ohláste to na najbližšom odd. PZ SR alebo na tel. čísle 158.

Zdroj: PZ SR