Piešťanské Zlaté stuhy 2017 – Concours d Elégance.

V sobotu slávnostným vyhlásením výsledkov vyvrcholil už 25. ročník podujatia plného noblesy a elegancie s názvom – PIEŠŤANSKÉ ZLATÉ STUHY.

História tohto podujatia sa začala písať v roku 1932, kedy sa v Piešťanoch konal prvý ročník súťaže o najkrajší automobil s názvom Concours d Elégance. Každé nasledujúce leto, až do roku 1937 sa ho zúčastňovali známi kúpeľní hostia a tunajší lekári ako napr. herec Vlasta Burian, spevák Richard Taubner, grófka Geraldin Apponyi z Oponíc, lekár Dr. Ladislav Schmidt a mnohí iní.

Tradíciu súťaže obnovili až po roku 1980, ale už pod novým názvom Piešťanské zlaté stuhy – Concours d Elégance. Aj jej zameranie sa zmenilo a zo súťaže sa stala prehliadka historických vozidiel. Program podujatia obyčajne pozostáva z jazdy na vybranej trase mimo Piešťan a samozrejme jazda mestom s prehliadkou automobilov na Kúpeľnom ostrove. Od štvrtka do soboty mohli návštevníci Kúpeľného ostrova a centra mesta obdivovať staručké veterány, ktoré sa spolu s dobovo odetými posádkami predstavili širokej verejnosti. Toto Podujatie je vždy vyhľadávanou udalosťou, ktorá každoročne priláka tisíce divákov. Ani tento rok nebol výnimkou a organizátori počas slávnostného vyhlasovania výsledkov obohatili program aj o predstavenie novej knihy s názvom „Od zlatých stúh po Svetovú rally“ ktorú pokrstili jej autori Ján Horňák, Lýdia Anderlová a Drahomíra Moretová. Ako už sám názov napovedá, kniha mapuje históriu od prvého ročníka až po minuloročnú Svetovú rally (viac vo videoreporte aj s rozhovormi s Jánom Horňákom a Drahoslavou Moretovau).

Slávnostný krst knihy : „Od Zlatých stúh po Svetovú rally“.

Ukončenie Piešťanských Zlatých Stúh – ohňostroj s hudobným prevedením (dokonalé predstavenie)

MT