Peter Jančovič jednoznačne obhájil post primátora Piešťan.

V sobotných Spoločných voľbách, ktoré sa konali v sobotu 29. októbra si obyvatelia Slovenska zvolili starostov a poslancov obecných zastupiteľstiev a zástupcov do krajských samospráv na najbližšie štvorročné obdobie. Podľa predsedu mestskej volebnej komisie v Piešťanoch Emila Šima, počas volebného dňa nebol zaznamenaný žiadny incident, ktorý by narušil priebeh volieb v našom meste. Spôsob voľby prostredníctvom prenosnej urny využili dvaja obyvatelia z druhého obvodu. Z viac než 27 tis. obyvateľov Piešťan malo právo voliť v aktuálnych voľbách 23 133  + 873 cudzincov s trvalým pobytom v Piešťanoch.

Kým v predchádzajúcich voľbách v roku 2018 dosiahla volebná účasť takmer 9 tis, čo predstavovalo 37% oprávnených voličov, aktuálnych volieb sa zúčastnilo necelých 7500 obyvateľov, čo predstavuje približne 32%.

V Piešťanoch podľa oficiálnych výsledkov najviac hlasov na post primátora konkrétne 2216 získal Peter Jančovič, za ním s 1497 hlasmi nasledoval Martin Cifra a prvú trojku uzatvára Vladimír Bakita s 944 hlasmi. (viac vo videoreporte)

MT