November v Dome umenia: Na plátno prichádza aj film o Karlovi Gottovi

Dom umenia Piešťany si pre vás v novembri pripravil niekoľko zaujímavých kultúrnych podujatí. Pokračovať bude okrem iného aj 23. ročník Piešťanského rendezvous, v rámci ktorého sa môžete tešiť na viacero filmových podujatí, činohru, či detské predstavenie. Dramaturgický plán je síce ovplyvnený pandemickou situáciou, no hneď prvý novembrový týždeň je obohatený o filmové lahôdky.
Edita Bjeloševičová – riaditeľka Domu umenia Piešťany
Počas nasledujúceho týždňa si v Dome umenia vychutnáte aj dlho očakávanú premiéru filmu o českom slávikovi, Karlovi Gottovi. Vďaka jeho úprimnej otvorenosti vznikol tento neobvykle osobný až intímny pohľad na život slávneho speváka, aký sa doteraz širokej verejnosti ani jeho skalným priaznivom nenaskytol. Zároveň vo filme nechýba Karlov povestný nadhľad a humor.
Záver druhého novembrového týždňa bude venovaný deťom. Divadielko Galéria si na 14. novembra pripravilo predstavenie s názvom Tri prasiatka a vlk.
Pre rodičov s deťmi je o dva dni neskôr, teda v utorok 16. novembra pripravené aj premietanie filmu Vlk a lev.
Ak sme hovorili o Divadielku Galéria z Nového Mesta nad Váhom, ktoré odohrá v nedeľu 14. predstavenie Tri prasiatka a vlk, tak tento súbor má i svoju poetickú scénu. V rámci nej si na 18. novembra pripravilo hudobno-slovné pásmo inšpirované velikánom Jánom Smrekom.
Dvadsiateho druhého novembra si budete môcť pozrieť film Hlas lásky.
Deň na to, teda 23. novembra prichádza na plátno trošku starší, avšak veľmi úspešný snímok Gump, pes, ktorý naučil ľudí žiť.
Na štvrtok 26. novembra je naplánované slávnostné ukončenie 23. ročníka Piešťanského rendezvous.
Inscenácia Rouen 44 je hereckým koncertom herečiek Chantal Poullen a Kláry Trojanovej.
Ak ste sa už dívali na program Domu umenia, možno ste si všimli, že sa v novembri mali konať aj niektoré ďalšie podujatia.
To isté platí aj v prípade podujatia Adela a štyria chlapi, len s tým rozdielom, že toto podujatie nie je presunuté, ale definitívne zrušené. Zakúpené vstupenky preto vráťte.
K podujatiam 23. ročníka Piešťanského rendezvous patria i tri výstavy, ktoré máte možnosť vidieť počas celého novembra.
Úplne posledným novembrovým podujatím bude 29. novembra film Želanie pre Ježiška.
Azda sa všetky tieto podujatia napokon budú môcť uskutočniť. Dom umenia totiž na december pripravuje aj zaujímavú výstavu výtvarného klubu, takisto autorskú výstavu jedného z jeho členov, Viliama Zimana.
Pre aktuálne informácie, zmeny, ale aj nové opatrenia, sledujte webovú stránku Domu umenia Piešťany, a tiež sociálne siete.