Music festival vyvrcholil koncertom Slovenskej filharmónie

Dajme hudbe šancu – tak znie motto piešťanského festivalu, ktorý kontinuálne pretrváva už 66 rokov. Tradíciu organizovania slávností klasickej hudby nepoložila na lopatky ani pandémia. Hoci išlo o neľahkú úlohu pritiahnuť ľudí opäť do sál za kvalitou kultúrou, vedenie Domu umenia Piešťany a dramaturgický tím to prijali ako výzvu a mesiac trvajúci festival úspešne priviedli do cieľa. Veľkolepou bodkou bol slávnostný záverečný koncert Slovenskej filharmónie v pondelok 5. júla.
Večer bol venovaný 85. výročiu úmrtia slovenského hudobného skladateľa Jána Levoslava Bellu a 180. výročiu narodenia českého autora Antonína Dvořáka. Životné jubileum v tomto roku oslávil aj Festival si podľa organizátorov nemohol zaslúžiť dôstojnejšiu a reprezentatívnejšiu bodku. Koncert bol plný emotívnych skladieb. Počúvať a sledovať hudobné majstrovstvo umelcov na javisku bol miestami až dych berúci zážitok.
Music festival trval tento rok od 4. júna do 5. júla. Dirigent Rastislav Štúr, violončelista Jozef Podhoranský a orchester Slovenskej filharmónie si v závere večera vyslúžili dlhotrvajúce standing ovation.