Maľby Ľudovíta Hološku snúbené s hudbou Moyzesovho kvarteta

Výtvarné umenie je späť. Po dlhej pandemickej prestávke sa prvými návštevníkmi zaplnila Galéria Domu umenia Piešťany. V stredu 9. júna zorganizovali vernisáž výstavy akademického maliara Ľudovíta Hološku. Fond výtvarných umení mu počas podujatia udelil cenu za významný prínos v oblasti výtvarného umenia za rok 2020. Maliar, ilustrátor, pedagóg, teoretik a kurátor Ľudovít Hološka sa výsledkami svojej práce zaraďuje medzi popredné osobnosti slovenskej výtvarnej kultúry v kontexte posledných štyroch desaťročí.
Laureát ceny, ktorú fond udeľuje takmer 20 rokov, sa vo svojej tvorbe zameriava na jednoduché témy zo života, inšpiráciou mu od začiatku bola príroda a detaily v prostej línii.
Večer pokračoval komorným koncertom Moyzesovho kvarteta a niesol sa na vlne 230. výročia úmrtia skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta. Pestrá paleta tónov pohladila srdce nejedného priaznivca klasickej hudby. Hostia obdivovali majstrovstvo skalnej zostavy najstaršieho sláčikového kvarteta na Slovensku aj hostí – hráčov na klarinet, hoboj, flautu a harfu.
Štvorica hudobníkov mala počas pandémie na programe aj niekoľko online koncertov, ale vzájomná inšpirácia medzi javiskom a publikom pri online podujatiach chýbala.
Hudba velikána Mozarta v stredajší večer v Malej sále síce odznela, ale obrazy výtvarníka Ľudovíta Hološku zostávajú visieť na stenách Galérie najbližšie dva mesiace. Výstavu môžete navštíviť do 13. augusta.