Kontrabasista Filip Jaro a Mucha Quartet pred novomestským publikom

Hovorí sa, že basa tvrdí muziku. V prípade štvrtkového koncertu v dramaturgii 66. Music Festivalu môžeme smelo povedať, že basa nielen tvrdí, ale plnohodnotne zastúpi akýkoľvek sólový hudobný nástroj v popredí. Druhý najstarší festival na Slovensku už tretíkrát vo svojej histórii zavítal do Nového mesta nad Váhom.
Vo štvrtok 1. júla sa návštevníci na nádvorí Galérie kresleného humoru pod holým nebom započúvali do unikátnych, originálnych a virtuóznych skladieb pre kontrabas v podaní člena orchestra Slovenskej filharmónie Filipa Jara a jeho hostí.
Počas večera zazneli skladby Johannesa Spergera, Henryho Ecklessa, Antonína Dvořáka, či Josefa Storcha. Sólista Filip Jaro vystúpil v sprievode Mucha Quartet, ktoré vzniklo v roku 2003 na pôde Konzervatória v Bratislave a patrí k významným komorným telesám na Slovensku.
Po boku kontrabasového „mága“ Filipa Jara sa predstavil Oto Šereš, člen orchestra Slovenského národného divadla. Spoločné kontrabasové soirée bolo pre publikum veľkým zážitkom.
Koncert v Novom Meste nad Váhom bol posledným mimo piešťanským podujatím music festivalu. Počasie podujatiu prialo a diváci ocenili umelcov v závere večera dlhotrvajúcim potleskom.