Happymove obnovilo tradíciu športového dňa pre firmy s charitatívnym rozmerom

Bola to sobota plná slnka, pohybu, dobrej nálady a pomoci tým, ktorí to najviac potrebujú. Dobrovoľníkom z OZ Happymove – pohyb s úsmevom pandemická situácia po dvoch rokoch plánovania konečne umožnila zorganizovať akčný športový deň a zápasy vo futbale, volejbale, tenise a ping pongu. V areáli HS centra sa strelo viac ako sto zamestnancov piešťanských aj regionálnych spoločností, aby ukázali, že šport ich nielen baví, ale to aj vedia. V sobotu 25. septembra 2021 sa na čerstvom vzduchu hýbali všetky generácie.
Kým deti najviac bavilo maľovanie na tvár a skákanie na nafukovacom hrade, pre návštevníčky boli počas dňa pripravené dva špeciálne kondičné tréningy.
Sobota mala aj charitatívny rozmer. Vďaka grantového programu Nadácie ZSE a Asociácie pomoci postihnutým APPA sa podarilo zorganizovať finančnú zbierku pre piešťanskú športovkyňu, 15-ročnú Symbolický šek prišiel prevziať Eliškin dedko, zatiaľ čo jeho vnučka v danú chvíľu súťažila na Majstrovstvách Slovenska v boccii v Bratislave. Tímového ducha si v štyroch športových disciplínach utužovalo osem lokálnych firiem.
A veru skutočne „uhrali“ . Športovalo sa až do západu slnka. V ping pongu sa najviac darilo MAGNE a v tenisovej štvorhre bolo najúspešnejšia EKO Spotreba. Vo futbale získal prvenstvo tím ADELI centra, na druhom mieste skončili zamestnanci piešťanského DOMOSS-u a tretie miesto patrilo spoločnosti MAGNA ENERGIA. Vo volejbale boli najviac úspešní hráči spoločnosti Inalfa z Krakovian, na druhom mieste skončili hráči z ADELI centra a tretiu priečku obsadil tím spoločnosti Respect Slovakia. Putovný pohár akcie a suverénne najviac víťazstiev si domov odniesli športovci z medzinárodného rehabilitačného centra ADELI.