Dom umenia: V septembri sa predstavia hviezdne herečky, chystajú i celoslovenskú premiéru filmu

Pomaly zatvárame dvere za letom 2021, a zároveň vítame jesenné obdobie, ktoré je už tradične späté s rozmachom kultúrnych podujatí na divadelných doskách. Aj Dom umenia Piešťany ponúka v septembri milovníkom umenia hneď niekoľko možností, ako stráviť príjemný čas a obohatiť svoju dušu. V septembrovom dramaturgickom pláne sa nachádzajú koncerty, činohra, filmy – mnoho skvelých podujatí.
Na svoje si prídu aj milovníci výtvarného umenia, pretože v galerijných priestoroch naďalej trvá výstava tvorby majstra Alexandra Trizuljaka. Výstava je venovaná sochárovej storočnici. Návštevníci si ju môžu pozrieť od pondelka do piatku od 14.tej do 17.tej hodiny a cez víkend od 14.tej do 18. tej. hodiny. Prístupná je vždy aj pred plánovanými podujatiami. Tie si diváci môžu vychutnať už od druhého septembrového dňa.
Organové dni koncertom Martina Baka nekončia. Bodku za festivalom napíše v utorok 7. septembra David di Fiore, ktorý sa na piešťanských Organových dňoch zúčastňuje pravidelne už mnoho rokov.
Počas druhého septembrového týždňa sa na doskách Domu umenia uskutoční ešte jeden koncert.
Medzi 14.tym a 19. septembrom sa brány Domu umenia otvoria 16.temu ročníku medzinárodného filmového festivalu Cinematik. Prípravy na toto významné kultúrne podujatie už naozaj vrcholia.
Ani po skončení medzinárodného filmového festivalu Cinematik sa z piešťanského Domu umenia kinematografia nevytratí. V našom najväčšom jednosálovom kine, ktorým Dom umenia nepochybne je, si budete môcť pozrieť slovenskú premiéru ťaživého, no veľmi dôležitého filmu.
Koniec mesiaca bude patriť dvom slávnostným podujatiam. Prvým bude 29. septembra otvorenie 41. umeleckej sezóny v Dome umenia, o čo sa postará činoherný súbor Slovenského národného divadla.
Tentoraz však na doskách Domu umenia diváci neuvidia program, ktorý mohli sledovať v uplynulých mesiacoch, ale pôjde o program ozvláštnený novými choreografiami.
No a september je len štartovým poľom 41. umeleckej sezóny v Dome umenia Piešťany, ktorá bude pokračovať aj v nasledujúcich mesiacoch.
Všetky informácie, ako aj linky k rezerváciám vstupeniek, nájdete na webovej stránke domu umenia Piešťany, ktorá je v podobe domumenia pomlčka piestany bodka sk, ako aj na facebookovej stránke Dom umenia Piešťany. Prajeme príjemný umelecký zážitok.