Dom umenia Piešťany otvára jubilejnú 40. umeleckú sezónu

Rozlúčili sme sa s horúcimi letnými dňami a prázdninami a v kalendári sa nám rozsvietil mesiac september. Kultúrny program deviateho kalendárneho mesiaca v Dome umenia Piešťany bude však minimálne taký pestrý, do akých farebných šiat sa budú pomaly obliekať stromy a príroda všade navôkol. Hneď v úvode septembra na návštevníkov čaká historicky druhý najstarší sviatok hudby na Slovensku- Music Festival Piešťany.
Koncerty sú venované 250. výročiu narodenia tohto svetového velikána hudby. Po oficiálnom slávnostnom úvode bude festivalové dianie pokračovať koncertami počas mesiacov september, október a november v Piešťanoch, v Hlohovci a v Novom Meste nad Váhom.
Výstava „DOFO“ – Dom umenia Piešťany a fotografia v Galérii a Mini Galérii prinesie pohľady na Dom umenia zo známych aj menej známych uhlov. Slávnostná finisáž výstavy sa uskutoční 24. septembra o 17. hodine. Naše kúpeľné mesto bude mať v septembri aj celoeurópsky význam.
Fanúšikovia filmového umenia majú už dávno zaznačený dátum od 10. do 15. septembra. V týchto dňoch sa v Piešťanoch koná medzinárodný filmový festival Cinematik. Otvárací a záverečný večer festivalu bude už tradične patriť premietaniam vo veľkej sále.
Jesenný program v Dome umenia je popretkávaný fotografiou, filmom a divadlom. Činohru vo veľkej sále vystrieda opäť vážna hudba.
Fanúšikovia Lúčnice sa môžu v pondelok 28. septembra tešiť na obnovenú premiéru Slovenský triptych.
Piešťany sa v septembri premenia na veľké rozprávkové mesto vítajúce nielen deti, ale i tých, ktorí z rozprávky ešte stále nevyrástli. 11. ročník festivalu rozhlasových rozprávok sa koná v dňoch 28. septembra – 1. októbra.
S výstavami akoby sa v Dome umenia vrece roztrhlo. Okrem fotografickej pri príležitosti „40“ Domu umenia a troch orieškových výstav, sa výtvarnými expozíciami zaplnia aj vstupy do sály. 65. Music festival Piešťany má medzi sprievodnými podujatiami umelecké aj dokumentárne výstavy.