Deň plný pohybu troch stoviek usmiatych detí

Kde bolo v sobotu najviac športu chtivých detí a priaznivcov športov na jeden meter štvorcový? Určite v širokom areáli HS Centra pri zimnom štadióne. Cieľ projektu Vyber si svoj šport bol jasný – rozhýbať Piešťany! 5. septembra sa na jednom mieste prezentovalo 18 piešťanských športových klubov. Ich stanovištia navštívilo viac ako 300 detí v sprievode rodičov. Aj tí najmenší si mohli vyskúšať kolektívne či individuálne športy rôznych druhov od basketbalu, hádzanej, futbalu, hokeja, tenisu až po pingpong či rugby.
Po absolvovaní všetkých stanovíšť dostalo každé dieťa malý darček. Aj takouto zábavnou formou sa občianske združenie HappyMove v spolupráci s Asociáciou športových klubov Piešťany snažilo prebudiť v deťoch športového ducha. Nechýbali sprievodné podujatia ako maľovanie na tvár, tvorivé dielničky, rýchla diagnostika plochých nôh a správneho držania tela od fyzioterapeutky, ukážky prvej pomoci a rozprávkoví maskoti.
Myšlienka vzájomnej spolupráce všetkých miestnych športových klubov, podpora základnej pohybovej prípravy detí a možnosť vybrať si obľúbený šport tak prvú septembrovú sobotu nadobudla reálne kontúry. Nielen slnečné počasie, ale aj pozitívna energia športových nadšencov prispeli k dobrej nálade.
Deň plný pohybu mal aj charitatívny rozmer. V rámci projektu Búrame bariéry, ktorý zabezpečuje Asociácia pomoci postihnutým APPA, sa dobrovoľným príspevkom do tomboly podarilo vyzbierať 1900 eur pre telesne handicapovanú členku HappyMove Elišku z Moravian nad Váhom na rehabilitačné cvičenia, ktoré nevyhnutne potrebuje. Podujatie vyvrcholilo hudobným vystúpení piešťanského speváka Ega.