13-ročný huslista Teo Gertler má sen hrať v Carnegie Hall v New Yorku

V škole exceluje z chémie a fyziky, v Piešťanoch zažiaril s Wieniawskim. Zatiaľ čo iné deti v jeho veku si o siedmej večer doma čítajú alebo pozerajú telku, 13-ročný huslista Teo Gertler v pondelok 28. júna o 19tej hodine koncertoval vo veľkej sále piešťanského domu umenia. Spolu so Štátnym komorným orchestrom Žilina a pod vedením dirigenta Leoša Svárovského zahral náročný koncert poľského skladateľa Henrika Wieniawskeho. Večerný program, v ktorom vystúpil aj Spevácky zbor Lúčnica a sopranistka Zuzana Weiserová, niesol názov Concerto Grazioso.
Do medzinárodného povedomia vstúpil Teo ako osemročný získaním 2. ceny na Medzinárodnej televíznej súťaži mladých talentov do 13 rokov „Luskáčik“, ktorá sa konala v Moskve v decembri 2016. Ako jeden z víťazov hral vo finálovom kole Vivaldiho koncert s Moskovským akademickým orchestrom v prestížnej Čajkovského sále v priamom televíznom prenose.
Počas koncertu v dome umenia zazneli aj skladby Ludwiga van Beethovenova, Josepha Haydna a Talianska baletná hudba z opery Juraj Jánošík, ktorou si pripomíname 110. výročie narodenia slovenského hudobného skladateľa Jána Cikkera. Koncert bol súčasťou 66. piešťanského Music Festivalu.
A aký je Teov najväčší sen?
Držíme palce, Teo! Bodku za hudobným večerom dal obrovský potlesk nadšeného publika.