Zrekonštruované detské ihrisko je otvorené, ale súčasne aj zavreté!

Začiatkom augusta tohto roku mesto uzavrelo zmluvu s firma Flora servis group z Myjavy na revitalizáciu detského ihriska na ul. A. Hlinku v celkovej sume 20 tis. eur,. Firma bola vybratá bez zverejnenia zákazky prostredníctvom tzv. prieskumu trhu na dodanie a osadenie 10 herných prvkov, ako lanová pyramída, šmykľavky, hojdačky a oplotenie celého areálu. Všetky práce boli realizované a odovzdané mestu začiatkom októbra, avšak obnovené detské ihrisko nie je doteraz oficiálne otvorené. Na jednej strane ihriska je zamknutá brána so strhnutou zákazovou tabuľou, na strane druhej je iná bránka otvorená a celý areál tak sprístupnený verejnosti (viac vo videoreporte).


Súvisiace správy:

Mesto opäť odignorovalo uznesenie o zverejňovaní a podpísalo ďalšiu zmluvu o dielo! (z 10.8.2016)


Pirátska loď opäť slúži deťom. (z 16.7.2015)

Rekonštrukcia zhorenej lode v parku je podľa odborníka odfláknutá! (z 27.8.2015)

Na webovej stránke denníka Sme sa v pondelok objavila správa o možnom nehospodárnom nakladaní s verejnými financiami. Ide o rekonštrukciu zhorenej provy pirtatskej lode v parku. Po aprílovom požiari sa mesto rozhodlo zničenú časť nahradiť. Financie našlo v nevyčerpanej položky vedenej príspevkovou organizáciou Služby mesta Piešťany.

Smečko vytýka mestu možnú netransparentnosť pri výbere dodávateľa, kvalitu dodaného diela a hlavne celkovú obstarávaciu cenu.

Redaktor Peter Briška si pozval aj odborníka na drevené konštrukcie a podobné detské drevené skladačky. Podľa neho neboli použité dosky ohobľované a že ich len „prebehli“ brúskou priamo na mieste. Medzi jednotlivými doskami chýba náter, podľa postekanej farby vidno, že to natreli iba raz, až keď už bolo všetko hotové,“ skonštatoval Michalka s tým, že to podstatne znižuje životnosť daného hracieho prvku.

Ihrisko má viacero kolíznych bodov. Napríklad šmykľavka je umiestnená príliš blízko sedacej časti, približne 1,2 metra. Ďalej medzi jednotlivými doskami na mostíku vedúcim na loď, sú až príliš veľké medzery a malá detská noha tam ľahko uviazne.

Paluba je vo výške asi meter a pol, „riedke“ zábrany sú iba z reťazí. Nie príliš vábne pôsobia aj vedľajšie hracie prvky, ktoré zostali v pôvodnom stave. Mamičky s malými deťmi sa tam objavujú iba sporadicky, využívajú skôr podstatne väčšie detské ihrisko taktiež v parku za kinom Fontána.

V závere článku denníka Sme Michalka skonštatoval, že za obstaranú ceny by sa dalo spraviť celé ihrisko s kompletnou loďou a nie len jej tretina…

Zdroj: sme.sk