Vysoké Tatry ako klimatické kúpele, pozvánka do wellnessov

Vďaka jedinečným liečivým účinkom miestnej klímy sú Vysoké Tatry už oddávna vyhľadávané návštevníkmi z celého sveta. Neobyčajná čistota vzduchu, vysoké hodnoty slnečného svitu, presýtenosť tatranského ovzdušia voňavými silicami a mnohé ďalšie aspekty Vás presvedčia o ozdravných účinkoch obľúbenej dovolenkovej destinácie. Vo vyššej nadmorskej výške sa zvyšuje množstvo hemoglobínu ale aj celkové množstvo krvi v tele. Zmenu v organizme spôsobuje aj zvýšená intenzita slnečného žiarenia či zvýšený atmosférický tlak.
Podstatou klimatického kúpeľného pobytu je klimatoterapia, teda jedinečná kombinácia horskej klímy doplnená pobytom na čerstvom vzduchu. Región Vysoké Tatry preto ponúka mnoho možností ako tieto výhody spojiť v nejednu krásnu vychádzku s výhľadmi na slovenské štíty v príjemnom lesnom prostredí, ktoré ponúka primeranú vlahu a presýtenosť celého tatranského ovzdušia.

Okrem toho môžete naplno využívať i moderné tatranské wellness centrá, kryoterapiu na upevnenie zdravia či masáže s horskými bylinkami, ktoré v spojení so spomínaným pobytom vonku dotvárajú kompletný balíček celej wellness filozofie. Ponuky hotelov v tomto smere sú rozmanité a vhodné nielen pre uponáhľaných biznismenov ale i pre všetkých návštevníkov Vysokých Tatier, ktorý sa nechajú radi rozmaznávať.

Financované s podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.