Vojtěch Dyk a B-Side Band vedia, ako sa robí šou. Jubileum oslávili aj v Piešťanoch

Energická hudobná šou, plná svetiel, kostýmov, hitov a dobrej nálady – to bol piatkový večer v Dome umenia Piešťany. 29. novembra na miestnych doskách vystúpil český herec a muzikant Vojtěch Dyk s B-Side Bandom Josefa Buchty. Pri príležitosti 10. výročia spolupôsobenia, sa hudobníci vydali na historicky prvé slovenské turné. Piešťany boli ich druhou zastávkou.
Na javisku nepútal pohľady len samotný spevák, tri vokalistky a za nimi 20členný swingový orchester. Koncept netypickej scény muzikant vytvoril sám. Vozí si ju so sebou z Brna.
Energický spevák bol s publikom v kontakte počas celého večera. Už po pár minútach šou sa mu podarilo roztancovať takmer všetkých 630 ľudí v sále. Vypredaný dom umenia muzikanti strhli na svoju vlnu. Návštevníkom ponúkli tanečné skladby a tiež funky swingové aranžmány svetových hitov.
Barový program, ako mu muzikanti s obľubou hovoria, je preverený časom a státisícami divákov na popredných českých festivaloch. Nepísané pravidlá jazzu spolu úspešne rúcajú už desať rokov.
Narodeninové koncertné turné po piatich slovenských mestách hudobníci uzavrú vo februári v Bratislave.