Vlastníkovi piešťanských kúpeľov sa zrútila časť hotela v Mariánskych Lázních.

Spoločnosti Danubius hotels group, pod ktorú patria aj Kúpele Piešťany sa zrútila časť chátrajúceho hotela v Mariánskych Lázních. Podľa českých médií, v bývalom hoteli Kavkaz na Goetheho námestí sa v nedeľu prepadol strop medzi prvým a druhým poschodím. Podľa Generálneho riaditeľa kúpeľov Leva Novobilského, ktorý je zároveň predsedom predstavenstva SLSK Piešťany, je veľký predpoklad, že v objekte sa nachádzajú zavalení ľudia. Ako uviedol pre aktualne.cz, v objekte boli inštalované pohybové snímače napojené na bezpečnostnú službu. V nedeľu o 13:00 snímače zaznamenali v objekte pohyb, ktorý bol následne preverený. „Když na místo přijeli pracovníci bezpečnostní služby, zaslechli údajně hlasy. Pak se ale stropy zřítily.“

Do akcie boli nasadené záchranné zložky so špeciálne vycvičenými psami na vyhľadávanie ľudí v zavalených sutinách.

Bývalý hotel Kavkaz bol začiatkom 20 storočia považovaný za jeden z najluxusnejších hotelov v meste. Býval v ňom aj anglický kráľ Eduard VII. Štvorposchodový objekt bol od roku 1958 pamiatkovo chránený, čo mu však nijako nepomohlo, a v 90-tych rokoch minulého storočia bol uzavretý. Aj keď hotel má stavebné povolenie na rekonštrukciu s rozpočtom na takmer 800 mil korún, obnova bola zastavená, keďže sa britskému vlastníkovi zdala investícia príliš vysoká. Podľa L. Novobilského aj po zrútení časti zadného traktu je budova opraviteľná a vlastník zatiaľ s demoláciou hlavného traktu hotela nepočíta.

Dúfajme, že podobný osud nečaká aj piešťanský hotel Slovan, lebo predpoklady na to už dávno má, či už v osobe vlastníka alebo v stave v akom sa nachádza.