Vila Löger zmenila majiteľa. Nový vlastník začne s obnovou budúci rok.

Vila Löger prejde už čoskoro kompletnou rekonštrukciou, ktorá prinavráti tejto jedinečnej a aj jedinej hrazdenej stavby v Piešťanoch zašlú krásu a nakoniec aj funkciu, pre ktorú bola postavená. Pred pár mesiacmi zmenila vila majiteľa a český Fenix development vystriedala na liste vlastníctva spoločnosť Eurokapitál. Ako pre nás uviedla majiteľka spoločnosti Eva Juristová, už budúci rok sa začne s obnovou tejto architektonickej pamiatky.

Vilu Löger v štýle rakúsko-uhorskej kúpeľnej secesie dal postaviť v roku 1904 viedenský staviteľ Franz Baumgartner na základoch povodňami zničeného domu známeho fotografa Gusztáva Lögera,

Löger, ktorý pochádzal z Nitry sa počas letných mesiacoch zdržiaval v Piešťanoch so svojou činohernou a operetnou spoločnosťou, s ktorou vystupoval každoročne v Piešťanoch už od roku 1869. Löger okrem tejto záľuby bol priekopníkom fotografovania, a v Nitre mal svoj vlastný ateliér. Okrem portrétových fotografií zhotovoval aj pohľadnice, ktoré zachytávali život v kúpeľoch z konca 19. storočia. Aby sa počas leta nemusel stále ubytovávať v piešťanských penziónoch a hoteloch, dal si okolo roku 1880 postaviť na pravom brehu Váhu letné sídlo v romantickom štýle. Podľa všetkého, toto je jedna z mála zachovaných snímok pôvodnej Lögerovej vili, ktorá mala na 10 árovom pozemku úctihodných 400 m2 zastavanej plochy. Členitosť a rozloženie stavby, ako aj štuková výzdoba spolu s drevenými balkónmi zapadala do honosnej okolitej zástavby uličného radu s názvom Konigszeile. (viac vo videoreporte)

MT