VICTORIA REGIA 2017 zmenila jesenné Piešťany na rozkvitnuté arborétum.

Piešťany sa rozlúčili s letom 4-denným podujatím Victoria Regia 2017, v ktorej flóristi akoby zhmotnili krásu jari a leta, a po 24. krát ju vystavili na obdiv laickej a aj odbornej verejnosti v podobe kvetinových šiat a módnych doplnkov.Tento rok sa organizátori rozhodli ukázať profesionálov priamo pri ich práci a posadili ich do malých ateliérov v obchodnom centre pred zraky širokej verejnosti. Ostatní súťažiaci tvorili svoje dielka buď na Strednej záhradníckej škole, alebo v priestoroch spoločenského centra Fontána, kde sa v stredu konal aj slávnostný galavečer spojený s vyhlásením výsledkov súťaže.

Žiaci ZŠ súťažili v troch témach:  1. Kvetinová čelenka, 2. Kytička pre malú modelku a 
3. Prízdoba črepníkovej kvetiny. 
Porota po zhodnotení nakoniec vybrala najlepšie práce, pričom víťazkou sa stala Stella Vavříková zo Sázavy (CZ), pred Sofiou Gvuščovou zo ZŠ Mojmírová Piešťany a Anežkou Havelkovej z Čerčan (CZ)

Študenti Záhradníckych škôl súťažili v štyroch témach ako: Kvetinový módny klobúk, Kytica pre mladého módneho návrhára, Exteriérová kvetinová dekorácia a Tajná práca.

Na najvyšší pomyselný stupienok sa postavil Filip Bracek z Rajhradu, za ním nasledovala Miriam Bučková zo Žiliny, a na treťom mieste skončila Daniela Ružičková zo Strednej záhradníckej školy v Piešťanoch.

Profesionáli vytvárali kvetinové variácie na témy Kvetinový módny klobúk, Kvetinové lodičky, Dekorácia do módneho salónu a Kytica pre módneho návrhára Fera Mikloška.

V tejto kategórii obhájila minuloročné víťazstvo Klára Franc Vavříková z Henri Design Sázava, pred Tomášom Haklom SZŠ Kopidlno a Máriom Maškom z Orchidea Trnava.

Divácky najmasovejše a určite aj najoblúbenejšie z celého programu Victorie Regie je sobotné kvetinové korzo, ktoré sa zároveň považuje za ukončenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch.

Žiaľ, tento rok počasie tejto outdoorovej akcie neprialo a celý sprievod od Kúpeľného ostrova až po Hudobný pavilón sprevádzalo mrholenie prechádzajúce do dažďa. Samozrejme, skalným obdivovateľom kvetinových výzdob reprezentovaných alegorickými vozmi to nijako neprekážalo a svoje očné zmysli zasýtili doplna. Samotné alegórie vznikali od rána pod rukami študentov na Strednej záhradníckej škole v Piešťanoch, ktoré v Hudobnom pavilóne vyhodnotila porota v tomto poradí. Na treťom mieste skončil Módny kvetinový salón, na druhom mieste Madagaskar a prvú cenu získali druháci za alegorický voz KRTKO. 

MT


A takto to vyzeralo minulý rok:

Kvetinové korzo Victorie Regie dalo bodku za letnou kúpeľnou sezónou. ( z 24.9.2016)

Victoria Regia 2016 začína 21. septembra (14.9.2016)

Keby hanba mohla, tak by fackovala oboma rukami… (2016)

Victoria regia a sprievod s alegorickými vozmi (2015)