Vážna dopravná nehoda pri Drahovciach (Doplnené o správy z 15.2. a 11.3.2016)

Doplnené v pondelok, 15.2.2016 (videospráva)


Doplnené v piatok, 11.3.2016 (videospráva)

TEXTOVÁ SPRÁVA z 13.2.2016 (o 16:00)

V sobotu krátko po 13-tej sa stala vážna dopravná nehoda pri obci Drahovce. Čelná zrážka dvoch osobných áut si vyžiadala dve ťažko zranené osoby, ktoré boli dopravené do nemocnice  privolaným vrtuľníkom.

Vodič Chrysleru prešiel v pravotočivej zákrute do protismeru a čelne narazil do osobného auta značky Toyota (…záznam).

Vinník nehody mal dve promile alkoholu v krvi a čo je ešte zarážajúce mal odobratý vodičský preukaz práve kvôli alkoholu. Ďalší scenár s opitým vodičom je jasný. Okrem obvinenia z dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu bude stíhaný aj za marenie súdneho rozhodnutia.

Privolaný hasiči posádku Toyoty museli z auta vyprosťovať odrezaním strechy, keďže osoby sediace na predných sedadlách boli zakliesnené pod palubnou doskou.

Toyotu riadila matka s ktorou v aute boli jej dve maloleté deti, jedno malo len 3 mesiace. Deti boli riadne pripútané v autosedačkách a pri nehode neboli zranené. Matka detí utrpela ťažké poranenia dolných končatín s podozrením na vnútorné krvácanie.

Všetky ľahko zranené osoby dopravnej nehody boli prevezené do nemocnice na pozorovanie.

TEXTOVÁ SPRÁVA z 15.2.2016 (o 14:00)

V pondelok priniesla polícia doplňujúce informácie k sobotnej dopravnej nehode pri Drahovciach, pri ktorej boli vážne zranené dve osoby. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva policajného zboru  v Trnave Martiny Kredatusovej vodičovi namerali v krvi 1.07 stotín promile alkoholu, pričom mu bol v minulosti uložený zákaz viesť motorové vozidlá až do novembra 2018(… telefonát).

Ďalšia správa prišla z Trnavskej nemocnice, kde 9-ročná dcéra 37. ročnej vodičky utrpela zlomeninu dolnej končatiny z ktorej sa bude liečiť 4-5 týždňov. Jej 4-mesačná sestra spolu so starou mamou vyviazli bez zranenia a boli prepustené do domáceho liečenia.

Podľa hovorkyne Trenčianskej fakultnej nemocnice, kde bola vrtuľníkom dopravená vodička Toyoty, je stav pacientky po prvej operácii dobrý a komunikuje už s okolím (…telefonát).

Pri dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala 5 hodinové uzavretie cesty medzi Piešťanmi a Drahovcami, zasahovali záchranári z Piešťan a Hlohovca, vrtuľník rýchlej zdravotnej pomoci z Trenčína a dopravná polícia.