V Ostrove usporiadali piatu „Babyland vianočnú akadémiu“ detí

Na pódiu už od jedného roka – v obci Ostrov sa v nedeľu 8. decembra popoludní zišlo viac ako sto detí a ich rodičov, ktorých spája láska k pohybu. Miestny kultúrny dom zaplnili batoľatá, malí škôlkári aj predškoláci. Vo svojom vystúpení pre rodičov a priateľov, predviedli ukážky z hodín detskej gymnastiky.
Cieľom združenia Babyland v Piešťanoch je pestovať v deťoch radosť z pohybu už od najútlejšieho veku. Vianočná Babyland akadémia je každoročným vyvrcholením roka.
Deti vystupovali v roztomilých kostýmoch lienok, motýlikov, snehových víl či inom farebne zladenom oblečení. V hľadisku ich svojim potleskom podporovali desiatky rodinných príslušníkov a priaznivcov cvičenia touto zábavnou formou.
Deti sa v sprievode mamičiek, ale aj babičiek či oteckov, stretávajú počas roka na pravidelných kurzoch plávania v bazéne a na hodinách gymnastiky pre bábätká aj väčšie deti v telocvični.
Na svoje si v nedeľu prišli skutočne všetci. Na sprievodných vianočných trhoch ponúkali svoje výrobky predajcovia z Piešťan a okolia.
Súčasťou hravého popoludnia v kultúrnom dome v Ostrove boli aj tvorivé dielničky, zdobenie medovníčkov, pečenie vianočných oblátok či maľovanie na tvár.