V novembri vyvrcholí Piešťanské rendezvous. Príde Polívka, Lasica, Müller aj Dyk

Začal sa predposledný mesiac v roku – november. Dni sú kratšie, večery dlhšie a príroda sa pomaly pripravuje na zimný spánok. Využite chladnejšie dni a vydajte sa za umením a kultúrou do príjemného tepla v Dome umenia Piešťany. Novembrová ponuka podujatí je bohatá.
Hru Bolek Políka napísal aj režíroval. K jej názvu a motívu ho inšpirovala borelióza, choroba, ktorú nedávno prekonal. Dvaja starí hereckí priatelia sa stretávajú v divadelnom klube pri čakaní na skúšku. Jeden sa pripravuje na úlohu Dona Juana a druhého čaká Casanova. Postarší bývalí rivali sa dlho nevideli. Konštatovanie by ale bolo radostnejšie, nebyť nepríjemných spomienok a výčitiek. Nevieme, či títo dvaja žijú jeseň života alebo jar smrti.
Herecké majstrovstvo nestora festivalu českého a slovenského umenia si budú môcť návštevníci vychutnať aj na filmovom plátne najväčšieho jedno sálového kina na Slovensku.
Piešťanský dom umenia uvedie v novembri aj netradičný multimediálny projekt Ondreja Šotha s názvom Milan Rastislav Štefánik. Balet Štátneho divadla Košice prináša nový pohľad na túto výnimočnú osobnosť slovenskej histórie.
Divadlo, balet a koncertné vystúpenie strieda na filmovom plátne opäť československý komediálny žáner.
Slovenská produkcia prináša do slovenských kinosál 28. novembra premiéru filmu Voda čo ma drží nad vodou. Ďalšie z desiatich novembrových festivalových podujatí vzdáva hold najväčšej legende slovenskej poetickej scény – Jozefovi Urbanovi .
Účinkujú Zuzana Kocúriková, Gizka Oňová, Daniela Kuffelová, Jeannete Švoňavská a Jana Valocká. V sobotu 30. novembra prinesú na miestnu scénu trefné bonmoty, postrehy zo života aj zábavné piesne v réžii populárneho Svetozára Sprušanského. Navštíviť môžete aj výstavné priestory domu umenia.
Českú fotografiu k nám do kúpeľného mesta prináša významný fotograf Pavol Kopp. Výstava s názvom Chvilky s Itálii je spomienkou na Miroslava Horníčka a potrvá do 1. decembra.
V novembri na vás čakajú aj niekoľko rokov zaužívané a populárne priame prenosy opery z New Yorku.
Dom umenia otvára svoju sálu aj pre školy a školákov. V pondelok 11. a v pondelok 18. novembra o 9tej hodine ponúka organizované filmové predstavenie pre školy. Film Kto je ďalší? Sa zameriava na šikanu a kiberšikanu. Režisér a scenárista Miro Drobný sa vo svojom novom thrilleri inšpiroval tromi skutočnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady. Publikum aj účinkujúci z úplne iného súdka sa v sále združia v sobotu 16. novembra o 13tej hodine. Slovenská asociácia fitness, kulturistiky a silového trojboja uvedie Grand prix Slovakia – pohárovú súťaž vo fitness, body fitness, bikini fitness a wellness fitness žien. Ide o nominačnú súťaž na Majstrovstvá sveta vo fitness.
Urobte si pekný novembrový večer,vyberte si z pestrej ponuky programov a navštívte Dom umenia Piešťany. Tešíme sa na vás.