V noci na Trajane explodoval nástražný systém

Doplnené 22.2.2016 (Polícia objasnila nedávne explózie v Piešťanoch a doplnila info o zásahu na Vrbovskej ceste (drogová trestná činnosť)

Okolo 2 hodiny v noci z nedele na pondelok, explodoval nástražný výbušný systém na sídlisku A. Trajan v bytovke na 8 poschodí. Explózia bola taká silná, že zdeformovala železné rámy zárubní dverí a tlaková vlna porozbíjala sklenené výplne na oknách a dverách až na troch poschodiach. Zo steny na medziposchodí odtrhla chráničku vedenia a výťahové dvere tlaková vlna posunula o 2 cm.

K iniciácii a následnému odpáleniu malo dôjsť prostredníctvom zápalnej šnúry. Výbušnina bola umiestnená vedľa vchodových dverí, ktoré boli uzamknuté a vedú do chodby k dvom súkromným bytom. Z oslovených obyvateľov bytov si nikto nevie vysvetliť, čo viedlo páchateľa k takémuto skutku.

Na mieste boli vyšetrovatelia z kriminálky aj pyrotechnik z Trnavy. Všetky časti systému boli zobraté na expertízne skúmanie. Podľa neoficiálnych zdrojov, sila výbuchu zodpovedala použitiu malého množstva trhaviny, alebo zábavnej pyrotechniky veľkého účinku. Podľa zistených stôp explózia nemala črepinový účinok, preto sa môže jednať o zastrašovanie bez zjavnej snahy o ublíženie na zdraví.

Je to už 2 explózia v krátkom čase. Pred dvomi týždňami explodovali na sídlisku Juh plastové nádoby na odpad. Či majú tieto útoky nejaký súvis, vyšetruje polícia.