V Dome umenia otvorili prierezovú výstavu tvorby Alexandra Trizuljaka

Ak obdivujete umenie, obzvlášť sochy či kresby výnimočných autorov, určite by ste si nemali nechať ujsť aktuálnu, skutočne výnimočnú výstavu v piešťanskom Dome umenia. V galerijných priestoroch totiž nájdete diela Alexandra Trizuljaka, ktorý by v tomto roku oslávil jubilejnú storočnicu. Prierezovú výstavu Trizuljakovej tvorby otvorili 17. augusta slávnostnou vernisážou. Zúčastnili sa na nej aj Trizuljakovi potomkovia s rodinami.
Väčšina z vystavených diel pochádza z pozostalosti autora a zvyčajne bývajú umiestnené v ateliéri, kde celé roky sochár pôsobil. V zrkadlovej sieni Domu umenia sa momentálne nachádza aj veľmi zaujímavé a ojedinelé torzo.
Expozíciu otvorili slávnostnou vernisážou a o kultúrny program počas večera sa postarala harfistka Katarína Turnerová. Upravila niekoľko vybraných skladieb, ku ktorým mal Alexander Trizuljak výnimočný vzťah. Istá časť vystavených diel sa nachádza aj v piešťanskom mestskom parku.
Dielo Alexandra Trizuljaka je s Piešťanmi späté vďaka Soche piešťanských parkov. V Dome umenia však vystavoval tiež.
Zaujímavosťou je, že práve spomínanú podobizeň Eugena Suchoňa, ktorý bol otcom myšlienky výstavby Domu umenia, nielenže vystavili, ale v Piešťanoch nájde miesto natrvalo.
Alexander Trizuljak bol skutočne významný slovenský akademický sochár, maliar, pedagóg.
Alexander Trizuljak bude v piešťanskom verejnom priestore prítomný aj vďaka významnému memorandu.
Rodina umelca si iniciatívu i spoluprácu pochvaľovala.
Výstavu si môžete pozrieť až do konca septembra, a to v tradičných otváracích hodinách – teda od utorka do piatku od druhej do piatej, v sobotu a nedeľu od druhej do šiestej, sprístupnená bude vždy i v čase podujatí.