Tamajka obhájil svoje úspechy pred poslancami. Bude brať cez 3 tis. eur.

Primátor Tamajka si od nového roku prilepší a namiesto doterajších 2.640 eur/mes. bude dostávať cez 3000. Rozhodli o tom poslanci na svojom ostatnom zasadnutí zastupiteľstva, keď pôvodný nástrel viceprimátora Martina Vala, ktorý mu navrhoval mesačné zvýšenie o takmer 800 eur zkresali na 470, čo nakoniec predstavuje nárast Tamajkovej mzdy o 18%.

Samotnému hlasovanie predchádzala diskusia, ktorá akoby poodhalila doteraz nepoznané myšlienkové pochody niektorých poslancov. Kým jedni zostali sami sebou a zopakovali relevantné dôvody pre ktoré nesúhlasia s navyšovaním platu, iní akoby prešli riadenou metamorfózou a svoju pred krátkym časom nekompromisnú kritiku, vymenili za podlízavú oslavu dosiahnutých pseudo-úspechov.

Kým pôvodný Valov návrh sa svojsky snažil vymenovať verejnosťou neviditeľný Tamajkov prínos pre mesto, napríklad na poli čerpania eurofondov (10 úspešných z 37 podaných) a „záchrany“ letiska prostredníctvom uvalených vecných bremien, „tieňový primátor“ Hudcovič zašiel ešte ďalej a svoju podporu zvýšenia platu obhajoval subjektívnou motiváciou pre primátora, aby sa jednoducho viac snažil… (viac vo videokomentári)

MT