Stredajší incident v Tatra banke riešili štyri policajné hliadky.

V stredu poobede boli privolaní príslušníci policajného zboru k incidentu v Tatra banke v OD Prior. Podľa Krajskej hovorkyne policajného zboru Martiny Kredatusovej, konflikt sa odohral medzi dvomi mužmi, ktorí sa medzi sebou začali hádať a potom mal jeden na druhého vytiahnuť nôž a vyhrážať sa, že ho dopichá. Podozrivého príslušníci polície obmedzili na osobnej slobode a predviedli na útvar. Poverený príslušník začal v tej súvislosti trestné stíhanie pre prečin nebezpečného vyhrážania a prečin výtržníctva.
Podľa našich informácií k incidentu boli privolané až štyri motorizovane hliadky polície.

Nie je to prvý a zďaleká nie posledný prípad konfliktu v tejto pobočke Tatra banky na ul. A. Hlinku. Odkedy bola uzavretá  filialka v Auparku, klienti banky v Piešťanoch si musia vystačiť len s jednou, v ktorej poväčšine fungujú len dve priehradky na hotovostné platby. K pohodliu neprispieva ani veľkosť priestoru pre čakajúcich klientov, v ktorom sa v jednom momente tlačí  naraz aj 15 ľudí.

Verbálne  ponosy klientov smeruju aj k pracovníkom banky, ktorí „nevedia“ zabezpečiť dodržiavanie pristupovania ľudí k priehradkám v  poradí, v akom do pobočky prišli.

Podľa vyjadrenia Tatra banky, situáciu priebežne vyhodnocujú a následne podľa potreby príjmu opatrenia. Kedy a aké sme sa zatiaľ nedozvedeli.

Foto: ilustr.