Slávnostné odhalenie sochy Ľudovíta Wintera na Kolonádovom moste.

V sobotu, 11. mája sa zavŕšilo obdivuhodné úsilie mladých ľudí a takmer po 8 rokoch od zrodu myšlienky bola na Kolonádovom most osadená socha Ľudovíta Wintera v životnej veľkosti.

Projekt, ktorý zaujal množstvo ľudí sa podarilo pretaviť do skutočnej podoby hlavne vďaka finančnej zbierke, ktorú odštartovalo združenie ProWinter pred štyrmi rokmi. Za túto dobu sa im podarilo vyzbierať približne 50 tis eur.

Samotnou realizáciou diela bol oslovený sochár Roman Hrčka, ktorý už v minulosti predstavil v našom meste svoju umeleckú zručnosť bronzovou plastikou Eugena Suchoňa. Ako pri sobotnom odhaľovaní sochy povedal, samotným stvárnením Ľudovíta Wintera chcel vystihnúť jeho osobnosť a hlavne srdečnosť.

Osadenie sochy Ľudovíta Wintera do stredu Kolonádového mosta je ďalším vyjadrením obdivu a úcty budovateľovi piešťanských kúpeľov, ktorému sa za jeho života uznanie nedostávalo. Možno aj týmto spôsobom mesto a jeho obyvatelia splácajú spoločenský dlh voči skutočne veľkej osobnosti, ktorá za pár desiatok rokov zmenila zanedbanú osadu na vyhľadávané kúpeľné mesto.

MT