September v Dome umenia Piešťany: Čakajú nás sprievodné podujatia Organových dní, MFF Cinematik aj otvorenie divadelnej sezóny

September nám zaklopal na dvere. Po horúcom lete a prázdninách návštevný ruch rastie aj v Dome umenia Piešťany.
Čakajú na vás aj vernisáže troch výstav a tri filmové premietania. V rámci 20. ročníka Organových dní sa v podvečer začiatku školského roka 2. septembra predstavil svojim koncertom organovej klasiky aj súčasnej tvorby poľský interpret Przemyslav Kapitula.
Festival organovej hudby prináša do Piešťan aj viaceré netradičné sprievodné podujatia.
Druhým sprievodným podujatím bude v utorok 17. septembra tanečná inscenácia Gadžo expres.
Tretím sprievodným podujatím 20. ročníka slávností organovej hudby bude spojenie baletu SND a vokálnej skupiny Fragile v utorok 24. septembra o 19tej hodine.
September v kinosále Domu umenia je už 14 rokov neoddeliteľne spätý aj s MFF Cinemtik. Uskutoční sa v dňoch 10. – 15. septembra súbežne na viacerých miestach v Piešťanoch. Podrobný program nájdete na www.cinematik.sk.
Najväčšie jedno sálové kino na Slovensku sa zaplní aj počas mimo festivalových projekcií. 19. septembra ponúkne prvý slovenský motorkársky Road Movie s názvom Afrika na pionieri – o ceste piatich Slovákov naprieč africkým kontinentom -5 mesiacov na cestách a 15-tisíc kilometrov na jedných z najhorších jednostopových motorových dopravných prostriedkoch.
Záver septembra bude patriť veľkolepému umeleckému súboru Lúčnica. 30. septembra o 19tej sa v programe z tvorby prof. Štefana Nosáľa predstaví tanečný súbor, spevácka skupina a orchester Lúčničiarov pod vedením Martina Sleziaka.
V súvislosti so sviatkom filmu- Cinematikom – bude v Minigalérii na prízemí inštalovaná výstava fotografií Kataríny Krajčovičovej s názvom „Umelkyne na návšteve v Izraeli“. Všetky výstavy potrvajú do 29. septembra.