Rodičia žiakov E. Scherera odmietajú zmenu zriaďovateľa!

Vedenie mesta a mestského úradu začalo rokovania so zástupcami Deutsch Slowakische Akademien (DSA) za účelom ich vstúpenia do jednej zo Základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Piešťany. Táto spoločnosť prevádzkuje viacero škôl na Slovensku so systémom duálneho vyučovania, kde hlavným vyučovacím jazykom je angličtina prípadne nemčina.

Spoločnosť DSA prezentovala svoj záujem zriadiť školu v budove ZŠ Scherera na sídlisku A. Trajan aj pred pedagógmi a rodičmi žiakov tejto školy, ale bez pozitívneho výsledku. Rodičia v prezentovanom modeli nenašli toľko pozitív, ktoré by stáli za zmenu zriaďovateľa.

Rodičia poukázali aj na prepojenie predsedu predstavenstva DSA so spoločnosťou NBK Partners, s.r.o., kde je jeden zo spoločníkov Ján K. Toho podľa TV Markíza zadržali v pondelok príslušníci Národnej kriminálnej agentúry v Banskej Bystrici. Ako ďalej uvádza portál tvnoviny.sk, Jána K. podozrievajú z účasti na únose a vražde najbohatšieho poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka.

Rada školy vo štvrtok minulý týždeň hlasovala proti projektu v pomere hlasovania: 9 proti, 1 sa zdržal a jeden sa nezúčastnil rokovania. O zmene zriaďovateľa musí rozhodnúť mestské zastupiteľstvo, ktoré sa s najväčšou pravdepodobnosťou stotožní s názorom rady a projekt nepodporí.