Producent Erik Panák z Piešťan predstaví už v marci svoj nový film.

Známy filmový producent Erik Panák, ktorý sa podieľal na vzniku viacerých ocenených filmov (napr: Fair-play), predstaví 18.marca v Piešťanoch nový film Backstage režisérky Andrey Sedláčkovej.

Ide o vôbec prvý slovenský film s prívlastkom tanečný, ktorý pútavo zobrazuje príbeh  tanečnej skupiny West Coast Crew. Aj keď malé mesto v ktorom žijú veľa príležitostí na hviezdnu kariéru neponúka, všetko sa razom zmení, keď sa skupina prihlási do talentovej súťaže. Na jej pozadí sa začne odvíjať príbeh popretkávaný hudbou, láskou a hlavne tancom, ktorý divákom odhalí charaktery hlavných hrdinov a ich vzájomné vzťahy.

V úlohách členov streetovej tanečnej skupiny West Coast Crew sa predstavia  Tony Porucha (Buddy), Mária Havranová (Mary) a ďalší členovia známej tanečnej skupiny The Pastels. Herecké majstrovstvo tiež predvedú známi herci ako Ivana Chýlková, Roman Luknár či Judit Bárdos, ktorí budú práve zo zákulisia tanečnej súťaže ako porota a produkcia nazerať na (nielen) tanečné výkony partie zo Svitu.

O tanečnú stránku filmu BACKSTAGE sa postaral Miňo Kereš. Známy choreograf, ktorý stál za desiatkami televíznych česko-slovenských šou (Let´s dance, Tvoja tvár znie povedome, Česko-Slovensko má Talent…)  a aj za jedným z najúspešnejších slovenských muzikálov Príbeh Ulice. Práve strhujúce tanečné choreografie z dielne tanečnej skupiny The Pastels a ďalších úspešných zoskupení, popri emóciami vypätom príbehu, budú jedným z nosných pilierov filmu.

Premiéra je naplánovaná na  15. marec v Bratislave, a o tri dni neskôr aj u nás v Piešťanoch v kine Fontána.