Premiéra špičkového klarinetistu Karla Dohnala a Zemlinského kvarteta v Piešťanoch

Klarinet a sláčikové kvarteto – päť energických českých umelcov v piatok 21. júna odohralo komorný koncert v malej sále Domu umenia Piešťany. Dôverný večer Zemlinského kvarteta a klarinetistu Karla Dohnala bol súčasťou 64. ročníka Music Festivalu Piešťany. Sláčikové kvarteto, ktoré nesie meno rakúskeho skladateľa, dirigenta a pedagóga Alexandra von Zemlinského, sa v prvej časti predstavilo dielami skladateľov Leoša Janáčka a Antonína Dvořáka.
Zemlinského Quarteto už od svojho založenia v roku 1994 nadväzuje na bohatú tradíciu školy českého sláčikového kvarteta. V druhej polovici koncertu sa diváci nechali unášať skladbami pre klarinet a husle od nemeckého skladateľa Johanna Brahmsa, ktoré napísal v poslednej dekáde svojho života.
Karel Dohnal je uznávaným hráčom na klarinet na celom svete a je laurátom viacerých významných ocenení. Na klarinet hrá do svojich jedenástich rokov. Publikum umelcov odmenilo dlhotrvajúcim aplauzom a vytlieskalo si aj rytmický prídavok.
Druhý najstarší festival vážnej hudby na Slovensku – Music festival Piešťany pokračuje ďalej. Do 8. júla sa môžete tešiť na ďalšie koncerty vo veľkej sále aj v piešťanských kúpeľoch.