Po čase prichádzajú z Easton Arény dobré správy. Á-čko sa pripravuje na vzkriesenie.

Združenie HK Havrani, ktoré zastrešuje mládežnícky hokej v Piešťanoch zhodnotilo v utorok na tlačovej besede svoje doterajšie 6-mesačné pôsobenie a predstavilo ciele na najbližšie obdobie. Podľa jej predsedu Lukáša Moravčíka združenie vzniklo z iniciatívy rodičov mladých hokejistov s cieľom vytvoriť pre deti také podmienky, ktoré by pritiahli k tomuto atraktívnemu športu oveľa viac školákov (…Moravčík…)

Nepriaznivá finančná situácia, ktorá panuje vo všetkých odvetviach športu sa samozrejme dotýka aj HK Havrani, napriek tomu sa s ňou dokázali popasovať. Podľa zverejnených informácií, najväčší príjem pochádza z hokejového zväzu a od rodičov deti, ktoré dokopy predstavujú až 87%. Ďalšie financie pochádzajú z príjmu z prestupov chlapcov do iných klubov. Naopak najväčšie výdavky predstavujú mzdové náklady vo výške 71 tis eur a štartovné spolu s nákladmi na dopravu ďalších 54 tis. Celková finančná bilancia združenia na túto sezónu je plánovaná s približne 10% deficitom predstavujúcim 14 tis eur.

V tejto súvislosti treba spomenúť aj nelichotivú situáciu v podobe neexistencie prepotrebnej metodiky a s ňou spojenú finančnú podporu športu zo strany Mesta Piešťany, po ktorej sa volá už docela dlhú dobu. Aj z tohto dôvodu svieti v časti príjmov od Mesta veľká nula.

Ako ďalej uviedol Lukáš Moravčík, napĺňanie cieľov v podobe zvyšovania počtu mladých hokejistov sa začína napĺňať, keď z pôvodných 26 chlapcov z apríla tohto roku evidovalo združenie ku koncu októbra už 51 (…viac vo videoreporte).

MT