Piešťany majú „najjagavejšie“ centrum mesta na Slovensku.

Predvianočná atmosféra dorazila už aj do Piešťan. V piatok 24. novembra slávnostne rozsvietili vianočný stromček na Winterovej ulici, ktorý pred necelými dvomi týždňami priviezli z neďalekej  obce Banka. Tak ako po minulé, tak aj tento rok sa o sprievodný program na pešej zóne postarali žiaci Základnej umeleckej školy, ktorí svojim vystúpením umocnili predvianočnú atmosféru v meste.

O kúsok ďalej na Nám. Slobody otvorili vianočné trhy, ktoré s pestrým hudobným programom potrvajú až do prvého januára 2018.

Okrem tejto zábavy vedenie mesta pripravilo pre svojich obyvateľov ešte jednu, avšak oveľa emotívnejšiu, hlavne pre vodičov, ktorí práve predchádzajú stredom mesta. Od štvrtka totiž začala rekonštrukcia odvodňovacích žľabov na Nitrianskej ulici, pre ktorú bola v jednom smere uzavretá komunikácia. Z tohto dôvodu kolóny áut stojace v dlhom rade na Rázusovej a Teplickej vytvárajú svetelnú reťaz krajšiu, ako samotné vysvietené vianočné girlandy. Ak toto bol zámer, potom Piešťany sa budú môcť určite popýšiť najjagavejším vianočným centrom na Slovensku…

MT


 Nitrianska bude celý mesiac v jednom smere uzavretá. Vymieňajú odvodňovacie žľaby. (23.11.2017)