Piešťanské rendezvous prinesie do Domu umenia ABBU, Wericha, Smreka i Godunova

Jesenné mesiace október a november sa v Dome umenia Piešťany už tradične spájajú s festivalovým dianím. Po roku je tu totiž opäť Piešťanské rendezvous, česko-slovenský festival, ktorý píše svoj príbeh už po 23. raz. Do priestorov Domu umenia pod novým logom prináša množstvo pútavých podujatí, spomedzi ktorých si to svoje vyberie každý návštevník.
A tak, ako sa česko-slovensky festival začína, bude i pokračovať.
A na svoje si prídu aj mladšie generácie.
Pre obdivovateľov výtvarného umenia sú pripravené aj viaceré výstavy.
Prvú výstavu slávnostne otvoria už 5. októbra.
A nebudú chýbať ani filmové lahôdky pre milovníkov kinematografie.
Hneď na druhý deň, teda 6. októbra, Dom umenia uvedie v predpremiére film Zbožňovaný, ktorý je dielom českých autorov. Herecky sa okrem iných predstaví Jiří Bartoška, Ivana Chýlková, Zuzana Kronerová a ďalší. A Dom umenia nezabudol ani na milovníkov operného umenia.
A preto ak obľubujete operné umenie, rozhodne navštívte niektorý z prenosov. Jedenásteho októbra zaplnia Dom umenia mladí umelci.
Vo štvrtok 14. októbra by na pódium Domu umenia mali vystúpiť Radošinci.
Hneď na ďalší deň si môžete pozrieť premietanie filmu Láska na špičkách. V tejto českej snímke sa v hlavnej úlohe predstaví Vica Kerekes, ktorá stvárňuje primabalerínu končiacu svoju umeleckú kariéru. Z veľkého mesta sa s manželom Petrom a sedemročnou dcérou Maruškou presťahuje na vidiek…a ako to skončí sa dozviete 15. októbra.
V piatok 22. októbra zaplnia priestory Domu umenia skladby ako Money,Money,Money, Dancing QUeen, Mamma Mia či The Winner Takes It All.
Ďalším podujatím Piešťanského rendezvous bude premietanie. V najväčšom jednosálovom kine na Slovensku, ktorým Dom umenia Piešťany je, premietnu film Minúta večnosti.
Záver októbrovej ponuky v rámci 23. ročníka Piešťanského rendezvous bude patriť premiére filmu Jan Werich. Podtitulom snímky je Když už člověk jednou je.
Počas všetkých festivalových podujatí budete môcť nazrieť aj na aktuálne otvorené výstavy.
Ďalšia časť výstavy je venovaná Janovi Amosovi Komenskému, ktorého 350. výročie úmrtia sme si pripomenuli v roku 2020.
Všetky podujatia a informácie o nich nájdete aj na internetovej stránke domumenia-piestany.sk, alebo v propagačných materiáloch na rôznych miestach v Piešťanoch v tlačenej forme.
A nezabudnite, podujatia sa konajú v rámci protipandemických opatrení. Viac o tom, či vám na to-ktoré podujatie bude stačiť test, alebo potrebujete kompletné očkovanie, sa dozviete na spomínanej webovej stránke Domu umenia Piešťany. Prajeme vám príjemný kultúrny zážitok.