PFK Piešťany postupujú do piatej ligy.

PIEŠŤANY. V zápase 26. kola privítali Piešťany na domácej pôde tretí tím tabuľky zo Zelenča. Posledný zápas v sezóne sa už od prvých minút niesol v znamení eufórie. 720 divákov si už v 4. minúte mohlo vychutnať gólovú strelu kapitána Glosa, a keď o pár minút neskôr zabránil gólu krásnym zákrokom po odpískanej penalte domáci brankár, atmosféra stúpala. Pred koncom prvého polčasu zvýšil na 2:0 Marin Gula.

Cez polčas prebehla penaltová súťaž, keď si zájazd pre dve osoby od CK Superfanúšik do Mníchova na AUDI CUP vystrielal divák Žigo. V následnej tombole získali ďalšie ceny od klubu PFK Piešťany, CK Superfanúšik či Piešťanského pivovaru ďalší diváci. Druhý polčas začal spŕškou striel i gólov. V 46. minúte strelil  svoj druhý gól Martin Gula, v 60. minúte Glos a o 3 minúty po góle Juraja Štefanku svietilo na tabuli skóre 5:0.  Gólostroj sa nezastavil a dva góly pridal Adam Kusý, jeden Juraj Braniša a v 80. minúte uzavrel skóre duelu Gula, ktorý skompletizoval hetrik. Po zápase začali majstrovské oslavy priamo na ihrisku a trvali až do neskorých večerných hodín. Odovzdať ceny prišli zástupcovia oblastného futbalového zväzu. Počas zápasu boli vymenované nominácie trénerov do ankety Najlepší futbalista Piešťan, za ktorých sa v jednotlivých kategóriách dá hlasovať na webovej stránkyePFK Piešťany.

26. kolo

Piešťany – Zeleneč 9:0 (2:0)

Góly: 4., 60. Jozef Glos, 44., 46., 80. Martin Gula, 63. Juraj Štefanka, 66., 87. Adam Kusý, 74. Juraj Braniša

Zostava 26. kola: Budka (J.Gula 84)- Modrovič, Polačik, Hutár, Žák (Szabo 57),J.Štefanka (Miškech 67), D.Štefanka, Glos, Kusý, Braniša (Kollár 75), Gula (Doktor 82).

Martin Krajčovič, tréner:  Od úvodu stretnutia sme sa chceli pred peknou diváckou kulisou prezentovať pekným futbalom a urobiť posledný krok k nášmu cieľu –  postupu do piatej ligy. Chalanom zápas chutil a užívali si celých deväťdesiat minút stretnutia. Chcem sa všetkým chlapcom, čo zasiahli do zápasov, poďakovať a pogratulovať k postupu. Treba poďakovať aj môjmu asistentovi Szilovi Petényimu a manažérovi A mužstva Michalovi Krajčovičovi a celému vedeniu klubu za vytvorené podmienky pre naše napredovanie.

Zdroj: PFK