Pestrý adventný program v Dome umenia Piešťany

December – posledný mesiac v roku sa nesie v znamení vianočných sviatkov. Malé deti sa tešia na darčeky, dospelí na vzácne chvíle oddychu v kruhu rodiny. Aby vaše dni príprav a čakania na najkrajšie sviatky v roku nesprevádzal zhon a stres, zavítajte do Domu umenia Piešťany a vyberte si z bohatej ponuky decembrových podujatí.
Večer bude obohatený o umelecký prednes slovenského herca Štefana Bučka . V programe počas prvého adventného týždňa odznejú skladby od Benjamina Brittena, Johna Ruttera, Wolfganga Amadea Mozarta, ale aj vybrané text z Biblie a básni Milana Rúfusa. Sviatočnú vianočnú atmosféru budete môcť zažiť aj na filmových plátnach vo štvrtok 5. decembra.
V najväčšom jedno sálovom kine na Slovensku, s viac ako 600 miestami na sedenie, bude mať istotne neopakovateľnú atmosféru aj premietanie filmu Ľadové kráľovstvo 2. Na programe vo sviatok sv. Mikuláša piatok 6. decembra. Hlavné hrdinky Elsa a Anna spolu s Olafom, Kristoffom a Svenom sa vracajú v dloho očakávanom pokračovaní animovanej rozprávky štúdia Disney.
Na piešťanské divadelné dosky sa už niekoľkýkrát vracia elegantná parížska komédia z dielne slovenského režiséra Michala Vajdičku.
Tradíciou sa už stalo aj vianočné predstavenie folklórneho súboru Slnečnica. Vo štvrtok 12. o 9tej a v piatok 13. decembra o 9tej a 19tej hodine predvedú svoje majstrovstvo členovia najpopulárnejšieho piešťanského súboru za sprievodu Ľudovej hudby Michala Pagáča.
Návštevníkmi sa zaplnia i priestory malej sály Domu umenia. V utorok 17. decembra o 10tej hodine tu čaká predovšetkým na žiakov a študentov škôl vianočný divadelný koncert Tajomstvo vianočného krbu. Hra nesie podtitul Veselo a vážne o Vianociach a účinkujú v nej Thomas Puskailer, Katarína Ivanková, Karin Olasová, Petra Humeňanská a Ľuboš Brtáň.
Pestré a umelecky hodnotné to v decembri bude aj vo výstavných priestoroch. Stálou expozíciou je Súborná výstava výtvarného umenia v Mini Galérii na prízemí. Vo foyer na druhom poschodí je to dielo akademického maliara Jozefa Bubáka „Symfónia o človeku.“
V tomto období sa opäť otvoria všetky výstavné priestory. 51. ročník regionálnej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby z oblasti Piešťan, Trnavy aj Hlohovca potrvá do 2. februára. Vyberte si z bohatej ponuky decembrových programov aj vy. Tešíme sa na Vašu návštevu.