Parkovanie áut v Auparku od 1. novembra zdražie.

Zákazníkov nákupného centra Aupark v Piešťanoch čakajú novinky. Parkovanie bude komfortnejšie, pribudne niekoľko nových pomocných prvkov, ale zmení sa aj výška parkovného. Zmeny v poplatkoch budú platiť od 1. novembra tohto roku.
Doteraz platilo, že vstup na parkovisko stál 50 centov, pričom prvých 10 minút bolo zdarma. Cenník sa mení nasledovne: 50 centov budú stáť prvé tri hodiny parkovania a za každú ďalšiu začatú hodinu sa bude platiť 1 euro. Majitelia zvýhodnených parkovacích kariet budú mať zľavu pri parkovaní nad 3 hodiny, každá ďalšia začatá hodina bude stáť 80 centov.
Vodiči si už určite všimli novo osadenú LED informačnú signalizáciu voľných parkovacích miest. K lepšiemu sa zmení aj celková navigácia medzi 390 parkovacími miestami (nové vodorovné značenie či nové osvetlenie), parkovacie platobné stanice budú označené viditeľnejšie a načítanie lístkov pri výjazde bude jednoduchšie.
Nuž a napokon dobrá správa pre majiteľov motoriek – pribudne nové státie pre motocykle.
Parkovisko patriace Auparku patrí teda k najmodernejším svojho druhu (poskytuje napríklad aj nabíjanie pre elektromobily), je 24 hodín denne pod dohľadom.
„Nové zmeny prispejú k jednoduchosti a prehľadnosti systému, pre vodiča bude nájdenie voľného parkovacieho miesta opäť jednoduchšie. Aupark sa novinkami snaží o to, aby parkovacie miesta slúžili primárne najmä nakupujúcim zákazníkom, pretože tak ako aj v iných mestách s nedostatkom parkovacích miest, aj v Piešťanoch niektorí návštevníci centra využívajú náš shopping na dlhodobé parkovanie“ vysvetľuje zmenu parkovacie systému riaditeľ centra Zoran Macháček.

Zdroj: Aupark