Organový koncert zakončili gratuláciou k životnému jubileu

V ôsmom mesiaci v roku sa v Piešťanoch opäť rozozvučil organ. Dvadsiaty druhý ročník festivalu Organového dni znova prináša do kúpeľného mesta slovenských i zahraničných hudobníkov a spolu s nimi známe skladby svetových velikánov. Vo štvrtok 19. augusta na doskách Domu umenia predviedol svoje umenie organista Stanislav Šurin.
Okrem týchto, a samozrejme i ďalších známych diel však organista predviedol i kus seba. Stanislav Šurin je totiž hudobník, ktorý nielen interpretuje, ale i samostatne hudbu tvorí. Divákom preto zahral časť svojej tvorby.
Práve jednu zo svojich autorských skladieb autor zložil počas náročného covidového obdobia.
Stanislav Šurin – organista, dramaturg festivalu
Záver štvrtkového koncertu tentoraz nepatril len potlesku. Na pódium vyšla aj riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová, ktorá hudobníkovi srdečne zablahoželala k životnému jubileu – päťdesiatke, ktorú dovŕšil začiatkom tohto roka.
Diváci môžu Stanislavovi Šurinovi vďačiť aj za mnohé mená hudobného sveta, ktoré ako dramaturg Organových dní v Piešťanoch do Domu umenia za uplynulých vyše 20 rokov priviedol.
Milovníci organovej hudby tak iste ocenia aj ďalšie hudobné lahôdky, ktoré 22. ročník organových dní s dramaturgiou Stanislava šurina, prináša.
Bližšie informácie o pripravovaných koncertoch, ale i ďalších podujatiach nájdete na webovej stránke Domu umenia Piešťany, alebo priamo v Dome umenia Piešťany na Nábreží Ivana Krasku.