Organové dni v Piešťanoch pokračujú v Dome umenia

Jubilejný 20. ročník festivalu Organové dni v Piešťanoch prináša opäť mnoho umeleckých lahôdok. Jednou z nich bol i koncert, počas ktorého diváci započuli súznenie organu a panovej flauty. Tento výnimočný zážitok si vychutnali v piatok 16. augusta.
Panová flauta je nástroj starý až 6000 rokov.
Pred 2000 rokmi vznikol na podobnom princípe organ. Preto je podľa flautistu súznenie týchto dvoch nástrojov veľmi zaujímavé, a to aj preto, že spolupracuje s ďalším skvelým hudobníkom, organistom Stanislavom Šurinom. Ich spolupráca pritom vznikla úplnou náhodou.
Napriek tomu už spolu hudobníci hrajú niekoľko rokov a precestovali s koncertom mnoho krajín.
Či už prepisy, alebo originálne skladby, všetky mali u divákov veľký úspech. Na záver si silným potleskom vypýtali aj dva prídavky.
Keďže ide o jubilejný 20. ročník festivalu, okrem dvoch organových koncertov v evanjleickom a katolíckom kostole a piatich v Dome umenia, budú súčasťou festivalu aj sprievodné podujatia.
A napriek tomu, že v exteriéri Domu umenia aktuálne prebieha rekonštrukcia schodiska, vstup do budovy je plne zabezpečený.
Umelecké výkony zvyšných koncertov 20. ročníka Organových dní v Piešťanoch aj jeho sprievodné podujatia si tak môžete naplno vychutnať bez obmedzení.