Óda na radosť otvorila 65. Music festival Piešťany

Najskôr Slávnostné fanfáry skupiny hráčov lesných rohov Corni Di Bratislava na zrekonštruovaných schodoch Domu umenia.
Následne veľkolepý koncert vo veľkej sále s hymnou Európskej únie, ktorá v jazyku hudby hlási ideál slobody, mieru a solidarity. Óda na radosť a slávnostná deviata symfónia Ludwiga van Beethowena otvorila 65. ročník druhého najstaršíeho festivalu vážnej hudby na Slovensku – Music festivalu Piešťany. Prvý veľký koncert po sociálnom aj kultúrnom pôste v Dome umenia Piešťany sa konal v piatok 4. septembra o 19.hodine. Organizátori neskrývali nadšenie, že napriek neľahkým časom sa podarilo zachovať kontinuitu festivalu. Slávnostným koncertom v podaní Slovenskej filharmónie venovanom 250. výročiu narodenia Ludwiga van Beethovena otvorili aj 40. umeleckú sezónu.
Eufória nevládla len na javisku, ale aj v hľadisku. Diváci odmenili umelcov takmer desať minút trvajúcim potleskom.
Galavečerom odštartoval aj napriek tohtoročným mimoriadnym opatreniam bohatý program aktuálneho ročníka festivalu. Ten sľubuje umelecké a spoločenské zážitky na koncertoch, výstavách i filmových prenosoch v Piešťanoch, Hlohovci a v Novom Meste nad Váhom.
Pri príležitosti 40. výročia od vybudovania domu umenia sprístupnili v galérii výstavu projektov študentov Vysokej školy výtvarných umení DOFO. Zachytáva život jednej výnimočnej stavby v srdci parku od nestora povojnovej architektúry Ferdinanda Milučkého.
Jesenná oranžová farba bude Music festivalu Piešťany svedčať. Okrem toho sa jeho dianie bude v septembri prelínať s kultúrnym dianím ďalších štyroch festivalov, ktorými sú MFF Cinematik, festival rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok, Organové dni v Piešťanoch a Piešťanské rendezvous.