O Moraviansku venušu súťažilo 140 malých atlétov z regiónu aj Čiech

V piatok 31. mája bolo v športovom areáli Základnej školy v Moravanoch nad Váhom rušno. 8. ročník atletickej súťaže O Moraviansku venušu mal prvýkrát medzinárodný rozmer. V rámci cezhraničnej spolupráce sa do pretekov zapojila aj spriatelená škola v obci Dolní Věstonice v Českej republike.
Českí hostia sa na súťaži cítili veľmi dobre. Žiaci 1. – 5. ročníka základných škôl z Piešťan a Moravian nad Váhom predviedli svoje talenty v disciplínach – štafeta, beh na 60, 200, 300 a 500 metrov, hod kriketovou loptičkou a skok do diaľky.
Priateľstvo škôl v Moravanoch nad Váhom a Dolných Věstoniciach funguje od začiatku tohto roka na základe malého projektu s názvom Po stopách Moravianskej a Věstonickej Venuše. Obec naň získala grant z európskej únie – z fondu na podporu regionálneho rozvoja.
Po vyhlásení výsledkov a odovzdávaní medailí sa konali ďalšie podujatia v interiéri. Škola v piatok premiérovo uviedla do prevádzky zdvíhaciu plošinu pre imobilných žiakov. Čerešničkou na torte bola vernisáž výstavy súťažných prác v rámci fotografickej súťaže „Krásy a bohatstvo prírody regiónu“.
Česko-slovenská spolupráca bude pokračovať až do konca roka. Deti z Moravian čaká v októbri návšteva českej dedinky a projekt Po stopách Moravianskej a Věstonickej Venuše vyvrcholí vytvorení spoločných distribučných materiálov zhodnocujúcich kultúrne a prírodné dedičstvo oboch regiónov.