Mareka z Piešťan, podozrivého z únosu a vraždy už zadržala polícia v Severnom Írsku.

V roku 2015 zmizla česká podnikateľka Jana Svobodová. Priebeh vyšetrovania nasvedčuje tomu, že občania SR Marek P. a Ľubomír Behan podnikateľku mali uniesť a zavraždiť. Jej telo sa dodnes nenašlo. Ľubomír Behan sa medzitým dostal do väzenia za iný trestný čin, kde sa nachádza dodnes, aj keď s krátkou prestávkou po úteku v roku 2016. Marek P. bol do včera, 22. apríla 2020, na úteku.

Cieľové pátranie Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru intenzívne pátralo po Marekovi P., akonáhle vyšetrovanie nasvedčovalo jeho účasť na otrasnom skutku. Okresný súd Trnava vydal príkaz na zatknutie vo februári 2019, o mesiac neskôr bol vydaný európsky zatýkací rozkaz. Marek P. bol obvinený za vraždu a lúpež, oba skutky mal spáchať v spolupáchateľstve.

Cieľoví pátrači v spolupráci s NAKA (odbor Západ, odbor Východ) a košickou kriminálkou získali operatívne poznatky o pobyte Mareka P. v zahraničí. Na základe týchto informácií slovenská polícia oslovila svojho partnera v Írsku v rámci medzinárodnej spolupráce ENFAST (European Network Fugitive Active Search Teams).

Írska polícia zistila, že Marek P. sa na ich území už nenachádza, avšak podľa nových informácií sa mal presunúť do susedného Severného Írska.

Dňa 22.04.2020 bol v meste Armagh, Severné Írsko lokalizovaný pohyb a pobyt Mareka P., ktorý bol následne toho istého dňa vo večerných hodinách zadržaný príslušníkmi severoírskej polície. Následne bude zadržaný eskortovaný do vydávacej väzby v Belfaste.

Reportáž TV Nova (9.5.2019)

Viac o Ľ. Behanovi:

Dolapený väzeň Ľubomír Behan sa postavil v Piešťanoch pred súd. (8.3.2017)

PZ SR