Literárna súťaž: Keď si vymýšľam… má už pre rok 2016 svojich víťazov.

Primäť žiakov základných a stredných škôl k tvorivej činnosti a ešte k tomu k literárnej je minimálne jav nevšedný s podpisom veľmi cieľavedomého pôsobenia pedagógov. Akákoľvek literárna tvorba je veľmi osobná a mladí ľudia vo všeobecnosti nezvyknú dávať intimitu svojich predstáv a pocitov na papier, a tobôž nie ju ešte verejne prezentovať.
Prekročenie vlastných pochybnosti o kvalite napísaných riadkov dáva oprávnený predpoklad, že výsledok bude stáť zato. Už 17. ročník literárnej súťaži SCI-FI  …Keď si vymýšľam…, ktorú už tradične organizuje Vrbovské Gymnázium Jána Baltazára Magina, sa niesol v oslave tvorivosti mladého človeka.
Po príhovoroch predstaviteľov školy a mesta, prišiel rad na tých najdôležitejších, teda víťazov súťaže.
Na treťom mieste sa v rámci prvej kategórie umiestnila JANA JAKÁBOVÁ zo Základnej školy Komenského vo Vrbovom s poviedkou OSUD JE NA MOJEJ STRANE. Na druhom mieste skončila žiačka z Gymnázia v Topoľčanoch MAGDALÉNA MARTIŠKOVÁ s poviedkou DIERY a prvé miesto získala žiačka Základnej školy v Novom Meste nad Váhom – ANETA MOČKOVÁ s poviedkou SOMNUS NARCOBIOSIS. (…video).
V druhej kategórii poviedok študentov stredných škôl sa na treťom mieste umiestnila ALŽBETA BUJDOŠOVÁ z Gymnázia v Košiciach s poviedkou TEÓRIA. O stupienok vyššie s poviedkou MECHANICKÝ HRÁČ sa umiestnil MILAN VELECKÝ, žiak Gymnázia Dominika Tatarku v Poprade a najlepšiu sci-fi poviedku v druhej kategórii napísala a prvé miesto získava študentka Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom – NOEMI KULIKOVÁ s poviedkou NEĽUDSKÍ.

V tretej kotegórii, teda poviedky písané v anglickom jazyku vyhrala SIMONA KIREŠOVÁ z Medzilaboriec pred SAMUELOM PAVLÍKOM a KATARÍNOU JANČEKOVOU obaja z Topoľčian. …viac vo videoreporte…