Leto v Dome umenia: Ukončia 64. Music Festival Piešťany, oslávia 20. výročie Organových dní a zrenovujú schodisko

Aký bude júl a august v Dome umenia Piešťany? Aj napriek dovolenkovému obdobiu akčný. Tóny vážnej aj ľudovej hudby 64. Music Festivalu Piešťany vystrieda počas divadelných prázdnin ruch stavebných prác na vonkajších schodoch tejto výnimočnej funkcionalistickej budovy. Prvé dva júlové a posledné dva augustové týždne si však prídete na svoje vo všetkých jej priestoroch.
Vo veľkolepom programe o 19.30 účinkuje tanečný súbor, ľudová hudba, spevácka skupina SĽUK-u, sólisti a multiinštrumentalisti.
Zbormajster Jozef Chabroň uvedie s najvýznamnejším symfonckým orchestrom na Slovensku dielo Wolfganga Amadea Mozarta aj omšu Štefana Németha- Šamorínskeho. Večer nesie podtitul Živio! alebo Happy Birthday Slovenská filharmónia!
Posledné júlové podujatie vo veľkej sále pritiahne milovníkov filmu. Najväčšie jednosálové kino na Slovensku uvedie piešťanskú premiéru životopisného hudobného filmu režiséra Rona Howarda.
Každý jeden výstavný priestor bude počas leta k dispozícii výtvarnému umeniu.
Výstavy budú verejnosti prístupné aj počas divadelných prázdnin.
Mesiac august bude v dome umenia patriť vznešenej organovej hudbe v rámci jubilejného 20. ročníka festivalu Organových dní.
Aj v auguste si môže prísť do veľkej sály pozrieť premietanie úspešných filmových noviniek.
V deviatom filme kultového režiséra Quentina Tarantina sa televízny herec, ktorého stvárnil Leonardo DiCaprio a jeho dlhoročný kaskadér v podaní Brada Pitta, rozhodnú presadiť pri filme na konci zlatej éry Hollywoodu v roku 1969 v Los Angeles. Francúzska komédia Ibiza je určená všetkým fanúšikom bláznivých dovolenkových filmov.
Záver septembra bude patriť otvoreniu 39. umeleckej sezóny.
Veríme, že nám ostane verní a počas chvíľ oddychu v kruhu rodiny nasmerujete svoje kroky aj do budovy na nábreží Váhu.