Letná kúpeľná sezóna je otvorená

Dvadsiata ôsma letná kúpeľná sezóna je oficiálne otvorená. V sobotu 1. júna zaplnili mesto Piešťany tisíce ľudí, ktorí si užili slávnostné podujatie s bohatým programom. A ten začal hneď ráno požehnaním prameňov a pokračoval tradičným a veľmi obľúbeným sprievodom. Po upršanom týždni vyšlo nádherné počasie.
V Hudobnom pavilóne sa divákom prihovoril aj nový riaditeľ piešťanských kúpeľov. Vyjadril potešenie zo spoluvytvárania Piešťan ako svetoznámeho mesta a nezabudol pripomenúť aj odkaz rodiny Winterovcov.
V úvodnom ceremoniále sa predstavili jednotliví účastníci sprievodu. Potom už dvadsiatu ôsmu sezónu slávnostne otvoril primátor úderom gongu.
Otvorením sezóny už po štvrtý raz sprevádzala moderátorka Veronika Paulovičová.
A napokon aj vydržalo. Počas krásneho slnečného popoludnia organizátori nezabudli na deti, ktoré prvého júna oslavujú sviatok a mohli sa tak zabaviť na rôznych stanovištiach. Na pódiu sa predstavila skupina historického šermu Bojník, Cimbal Brothers so Svetlanou Rymarenko, aj žiaci zo základnej umeleckej školy. Po nich so svojou kapelou zaspievala Veronika Rabada.
Po Veronike odpálil svoju temperamentnú šou Eusebio. Kubánca na pódiu vystriedal Peter Bažík s Natáliou Hatalovou.
Spolu s nimi sa predstavila aj dvanásťročná bubeníčka Nikoleta Šurinová. Jej rodičia na sa otvorení letnej sezóny v Piešťanoch pred 23 rokmi zoznámili a v roku 2016 si jej otec zahral jednu skladbu s kapelou Desmod. Vtedy Nikoletu očarili bicie, vyhrala talentovú súťaž a dnes si užíva, že môže koncertovať.
Záver programu patril trojnásobného českému zlatému slávikovi Daliborovi Jandovi.
A skutočne to bol krásny večer. Dalibor Janda napokon zaspieval svoje najväčšie hity a spolu s ním spievali aj tisíce ľudí pod pódiom. Letná kúpeľná sezóna je tak oficiálne otvorená a ak bude aspoň sčasti tak vydarená, ako bol jej začiatok, tak sa máme na čo tešiť.