Labute si Silvestra „užili…“ Okrem delobuchov ich plašili aj laserovým ukazovátkom.

Silvestrovská zábava začala na Nám. Slobody o niečo neskôr ako po minulé roky vystúpením kapely Gipsy Storm, ktorá po hodine odovzdala štafetový kolík skupine Kabát revival. Pri rockových songoch sa námestie doplna zaplnilo a tesne pred polnocou začalo spoločné odpočítavanie posledných sekúnd starého roku (…video…).

Aj keď silná hmla zahalila Piešťany a ohňostroj nebol viditeľný v celých Piešťanoch, doprevádzané zvukové výbuchy bolo počuť aj vo vedľajších obciach. Podľa našich informácií, počas osláv príchodu Nového roku k žiadnemu vážnemu zraneniu pyrotechnikou nedošlo a lekári na pohotovosti riešili len štandardné prípady.

Nie len ohňostrojom, petardami a odpaľovaním rôznych svetlíc sa niesla zábava v posledný deň roku 2017. Dvojica mladíkov si našla „originálne potešenie“, keď z nábrežia Váhu a aj z Kolonádového mostu plašili labute laserovým ukazovátkom. Vyplašené labute lietali pred polnocou z jedného brehu na druhý ako na sabate. Možno by stálo zato, zverejniť záznam z novoosadeného kamerového systému na Kolonádovom moste a vystaviť tváre mladíkov na pranier, určite by si takúto zábavku druhýkrát rozmysleli.

MT