Kultúrna pozvánka do DOMU UMENIA na marec 2016

V kalendári nám svieti tretí mesiac v roku – marec. Ten už oddávna nesie podtitul mesiac knihy. Keď však pred listovaním stránok v knihách dávate radšej prednosť návšteve kultúrno-spoločenských podujatí či sledovaniu príbehov na filmovom plátne, návšteva piešťanského Domu umenia je pre vás v marci ako
stvorená. Pod strechou tohto umeleckého stánku sú na najbližšie dni pripravené činoherné predstavenia, koncerty, výchovno-motivačné projekty či súťažná prehliadka neprofesionálnych fotografov regiónu. Nejedno miesto spomedzi viac ako šesť stovák sedadiel vo veľkej sále môže patriť milovníkom muzikálov, ale aj nadšencom veľkolepých divadelných predstavení s historickým kontextom.
Muzikál o Čachtickej pani, ktorý sa podľa režiséra Jara Moravčíka tak trochu vymyká štandardu a snaží sa ísť do väčších hĺbok, si nerobí nárok na pravdu a ponúka len jeden z možných pohľadov na nesmrteľný príbeh krvilačnej grófky.
Ako by to bolo, keby sa na doskách Domu umenia neuvádzala do divadelného sveta aj novinka! A hneď jedna premiéra z domácej kuchyne. Pripravený je príbeh o troch smutných sestrách a jednom veselom mužovi.
Na to, že veľká sála Domu umenia je skutočný “chameleón” si zvykli už aj nadšenci filmov.
V dňoch 14. a 15. marca obecenstvo v hľadisku výrazne omladne. V programe sú pripravené organizované predstavenia pre školy. Aby telo nebolelo je multimediálny výchovno-motivačný koncert zameraný na zdravý spôsob života. Antidiskriminačno-motivačný koncert s názvom Križovatky vlastných ciest je zase výsledkom autora projektu Borisa Lettricha.
Doslova, každý kút budovy na Nábreží Ivana Krasku v Piešťanoch pravidelne dýcha aj statickým umením.