Komédia Staré dámy potvrdzuje, že humor je ozajstnou univerzitou tretieho veku

Osemdesiatročná Maggie vyrastala v kolónií na predmestí, celý život tvrdo pracovala vo fabrike a rozpráva priamo a jednoducho. Elegantná osemdesiatnička Elizabeth je zcestovaná dáma z bohatej rodiny, píše ľúbostnú poéziu a vyjadruje sa s noblesou. Stretávajú sa na spoločnej izbe v domove dôchodcov a hneď je oheň na streche. Reč je o hlavných hrdinkách divadelnej hry Staré dámy Štúdia L+S. V pondelok 24. februára večer herečky Kamila Magálová a Zdena Studenková príbehom rozosmiali viac ako šesťsto divákov v Dome umenia Piešťany.
Trpkosmiešny príbeh je z pera nórskeho štvorlístka úspešných nórskych autorov, režisérov a komikov. V réžii Juraja Nvotu a v stvárnení hereckej dvojice Magálová-Studenková uzrela hra svetlo sveta v apríli 2018. Rozpráva o láske, priateľstve, odvahe a sile starnúť dôstojne aj s noblesou, napriek všetkým obmedzeniam, ktoré zrelý vek so sebou prináša.
Vypredanou sálou sa chvíľami niesli, doslova, výbuchy smiechu. Vtipné dialógy striedali aj vety, hodné zamyslenia sa, o čom život v starobe skutočne je.
Herčky, ktoré dokázali stáť na javisku a prezentovať svoje postavy hodinu a pol bez presávky, diváci odmenili v závere niekoľko minút trvajúcim potleskom po stojačky.