K bojkotu ženskej basketbalovej reprezentácie sa pridali aj dve Piešťanské Čajky.

Medializovaný bojkot slovenskej ženskej basketbalovej reprezentácie sa týka aj dvoch hráčok z tímu Piešťanských Čajok, konkrétne Angeliky Slamovej a Terézie Páleníkovej.

Ako uvádza portál PRAVDA.SK, okrem zdravotných problémov a študentských povinností je hlavným dôvodom zotrvanie  Mariána Svobodu na poste repre trénera v národnom tíme.

Okrem piešťanských opôr chýbali v reprezentácií aj hráčky Good Angels Košice vrátane najlepšej basketbalistky SR Zuzany Žirkovej. Ako portál uvádza, problém nastal na Majstrovstvách Európy, kde podľa niektorých reprezentantiek bol tréner Svoboda na toto podujatie takticky nepripravený. S týmto názorom sa však nestotožnila asociácia (SBA) a trénera na poste ponechala.

Angelika Slamová (Piešťanské Čajky): „Do reprezentácie nepôjdem, keďže pod trénerom Svobodom spolu s ďalšími hráčkami nemáme záujem reprezentovať. Je to neférové voči nám hráčkam, že nás nikto nechce vypočuť. My sme na ME boli a zažili sme situáciu na rozdiel od tých, ktorí len videli konečný výsledok.“ Druhý tréner a zároveň manažer národného tímu Peter Kováčik bol vyjadreniami hráčok zarazený: „Každý má v reprezentačnom družstve svoju úlohu. Tréneri majú viesť zápas, pripravovať hráčky. Hráčky majú hrať a reprezentovať čo najlepšie. Nepovažujem za správne, keď sa hráčky v médiách vyjadrujú ku kvalitám trénera, dokonca na hranici nejakých osobných urážok.“

Bojkot hráčok nakoniec slávil úspech a reprezentačný tréner Marián Svododa sa vo štvrtok, 26.10.2017 vzdal trénerského postu.

Zdroj: pravda.sk/ TA3