Júnový program v Dome umenia Piešťany na festivalových vlnách

Dostali sme sa do polovice roku 2019. S mesiacom jún sa v Dome umenia Piešťany neoddeliteľne spája 2. najstarší festival vážnej hudby na Slovensku. Celý jún až do 8. júla sa v budove na nábreží Váhu nechajte strhnúť úžasnou atmosférou 64. ročníka Music Festivalu Piešťany.
Festival sa tento rok zameriava na výročia hosťujúcich umeleckých telies. Prvým jubilantom bude 8. júna Rozhlasový Big Band Gustava Broma , ktorý koncertom v Piešťanoch oslávi 80. rokov od svojho založenia.
Nechajte sa prostredníctvom kino záznamu z Veľkého divadla v Moskve vtiahnuť do vášnivého predstavenia klasických baletov v novej produkcii, ktorá vystihuje dušu ruského baletu.
Music Festival Piešťany to je aj opera. Jednu z najpopulárnejších opier Giuseppe Verdiho La Traviata spracovala do svojho repertoáru Štátna opera Banská Bystrica. Romantická opera s tragickým zakončením je nádherne vyrozprávaným príbehom lásky. Ústrednou postavou je bohémska kurtizána Violetta Valery. Mladý Alfredo sa do nej zaľúbi a v mladej žene opäť prebudí lásku.
Českí hostia odohrajú diela Leoša Janáčka, Antonína Dvořáka a Johannesa Brahmsa. Komorný koncert Zemlinského kvarteta je na programe v piatok o 19.30 v malej sále. Na Music Festivale Piešťany nesmie každoročne chýbať ani Spevácky zbor Lúčnice
Festivalovým duchom dýcha, doslova, každý kút kultúrneho stánku. Súčasťou sú aj štyri sprievodné výtvarné výstavy.
Tento rok si pripomíname 70. výročie založenia Slovenskej filharmónie a Dom umenia v Piešťanoch mal tú česť byť súčasťou tejto renomovanej kultúrno -spoločenskej inštitúcie 15 rokov.
Dom umenia v júni otvára svoje brány aj mladým žiakom umeleckých škôl a nebude chýbať ani folklór.
Na svoje si prídu aj filmoví fanúšikovia.
Tradične záver školského roka v Piešťanoch patrí slávnostnému oceňovaniu najúspešnejších žiakov a pedagógov piešťanských základných škôl a vyhlásenie víťaznej školy roka Piešťan. Akciu pod hlavičkou Mesta Piešťany v spolupráci s Centrom voľného času AHOJ pripravil dom umenia vo veľkej sále vo štvrtok 27. júna. Ponuka mesiaca je viac než pestrá. Verím, že si vyberiete a tešíme sa na vašu návštevu.